Kandydaci na prezydenta wprowadzają zmiany w kampanii w związku z koronawirusem

Polska
Kandydaci na prezydenta wprowadzają zmiany w kampanii w związku z koronawirusem
PAP/Wojtek Jargiło
Kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała we wtorek, że czasowo zawiesza duże otwarte spotkania wyborcze. Podobną decyzję podjął kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

"W trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie podjęłam decyzję o czasowym zawieszeniu dużych spotkań otwartych. Na czas zagrożenia koronawirusem wprowadzam zmiany w prowadzeniu kampanii" - napisała kandydatka KO we wtorek rano na Twitterze.

 

 

Podobną decyzję ogłosił we wtorek lider Wiosny i kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

 

 

- Podjąłem decyzję o zawieszeniu większych, otwartych spotkań. Nie będziemy do odwołania organizowali jako sztab takich spotkań w najbliższym czasie - powiedział Biedroń dziennikarzom przed wejściem na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Podkreślił, że "trzeba zrobić wszystko, żeby nie narażać kogokolwiek na jakiekolwiek ryzyko". - W związku z tym także moja decyzja, naszego sztabu decyzja, o zawieszeniu takich spotkań otwartych - powiedział Biedroń.

W poniedziałek wieczorem o zawieszeniu dużych spotkań wyborczych poinformował prezydent Andrzej Duda.

 

ZOBACZ: "Sytuacja jest trudna". Andrzej Duda rezygnuje z dużych spotkań w kampanii prezydenckiej

 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w naszym kraju.

 

Wcześniej odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, zarekomendował główny inspektor sanitarny. 

 

W Polsce potwierdzono dotychczas 18 przypadków koronawirusa. W poniedziałek po południu hospitalizowanych było 467 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, ponad 1000 osób objęto kwarantanną, a ponad 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. 

pgo/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie