Premier podał najnowsze dane ws. koronawirusa w Polsce

Polska
Premier podał najnowsze dane ws. koronawirusa w Polsce
Polsat News
Premier w Polsat News podał najnowsze dane dot. koronawirusa w Polsce

- Mam najbardziej aktualną wiedzę ze sztabu kryzysowego - na chwilę obecną mamy 365 pacjentów poddanych kwarantannie i 65 osób, które są hospitalizowane - poinformował w programie "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki.

- Jeżeli pacjenci z danymi objawami zgłaszają się do poszczególnych placówek, to są kierowani według ściśle określonych procedur - podkreślił szef rządu. 

 

ZOBACZ: "Chcemy postawić namioty przed szpitalami". Mateusz Morawiecki o walce z koronawirusem [TRANSMISJA]

 

Zaznaczył że kierunkiem, z którego można oczekiwać zagrożenia koronawirusem są Włochy. - Jako jeden z pierwszych krajów w Europie przeprowadziliśmy ewakuację obywateli, którzy byli w Wuhan, pokazując, że staramy się wyprzedzać w naszym przewidywaniu biegu wydarzeń to, co następuje rzeczywiście - mówił premier.

 

"Przypadków w Polsce będzie więcej"

 

- Trudno przewidzieć skalę, ponieważ to wirus zupełnie nowej natury i nie wiemy do końca, jak on będzie się zachowywał. Liczymy na to, jak mówią specjaliści, eksperci, że wraz z nadejściem cieplejszych dni on będzie się czuł coraz gorzej, czyli my będziemy czuć się coraz lepiej - dodał szef rządu.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z premierem Morawieckim

  

 

- Jednak dzisiaj we Francji czy Hiszpanii i Niemczech tych przypadków jest sto kilkadziesiąt. Należy się liczyć z tym, że tych przypadków w Polsce będzie na pewno więcej niż do tej pory - zaznaczył Morawiecki.

 

ZOBACZ: Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony pacjent przyjechał z Niemiec

 

W środę minister zdrowia poinformował o pierwszej osobie, u której potwierdzono koronawirusa w Polsce. Pacjent pochodzi z województwa lubuskiego, leży w szpitalu w Zielonej Górze. Czuje się dobrze - powiedział Łukasz Szumowski. Zakażony pacjent przyjechał z Niemiec. Premier nazwał działania podjęte w sprawie epidemii "najlepszymi" i "modelowymi". 

 

 

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie