James Bond pokonany przez koronawirusa. Przesunięto premierę

Kultura
James Bond pokonany przez koronawirusa. Przesunięto premierę
Materiały prasowe
"Nie czas umierać" to 25. część filmowego cyklu o przygodach agenta 007

Premiera "No Time To Die", najnowszej części przygód agenta 007 Jamesa Bonda, została przesunięta na jesień. Producenci filmu Michael G. Wilson i Barbara Broccoli podjęli decyzję wspólnie z koncernami MGM i Universal po "starannym rozważeniu i dokładnej ocenie globalnego rynku filmowego". Można to czytać, jako obawy przed niższą frekwencją spowodowaną epidemią koronawirusa.

Film "No Time To Die" miał trafić do polskich kin 3 kwietnia. Światową premierę zaplanowana dzień wcześniej. Teraz już wiadomo, że fani Jamesa Bonda będą musieli poczekać do listopada. Film będzie można najwcześniej zobaczyć w Wielkiej Brytanii - 12 listopada, a premiera na całym świecie, w tym w USA, będzie miała miejsce 25 listopada.  

 

Producenci filmu podjęli decyzję po "starannym rozważeniu i dokładnej ocenie globalnego rynku filmowego". 

Przeciwnikiem Daniel Craig miał być Safin, a nie koronawirus 

 

"Nie czas umierać" to 25. część filmowego cyklu o przygodach agenta 007. W główną postać - brytyjskiego agenta wywiadu Jamesa Bonda - po raz piąty wcieli się gwiazda kina sensacyjnego Daniel Craig. Tym razem jego przeciwnikiem będzie złoczyńca o imieniu Safin grany przez laureata Oscara Ramiego Maleka. W filmie wystąpią również m.in. Ana de Armas, Léa Seydoux i Ralph Fiennes.

 

ZOBACZ: Dobra wiadomość dla fanów Bonda. Jest piosenka tytułowa i najnowszy zwiastun

 

James Bond nie jest jedyną "ofiarą" koronawirusa. We Francji przełożono z powodu epidemii Covid-19 premiery komedii "Miss" Rubena Alvesa oraz dramatu "Rocks" Sarah Gavron. Kina w dwóch departamentach, uznanych za ogniska zakażeń, zostały zamknięte do odwołania dekretem lokalnych prefektur.

 

"Ofiary" we Francji: "Miss" i "Rocks"

 

"Biorąc pod uwagę obecny kontekst epidemii koronawirusa, Warner Bros. France, w porozumieniu z producentami filmu, postanowił odroczyć premierę "Miss" na 23 września" - napisał dystrybutor filmu w oświadczeniu.

 

"Wolimy opóźnić wydanie filmu, by dać mu wszelkie szanse na spotkanie z publicznością" - dodał Worner Bros. Premiera "Miss" zaplanowana była na 11 marca.

 

ZOBACZ: Ponad 100 ofiar koronawirusa we Włoszech

 

Z tych samych powodów film Sarah Gavron "Rocks" został przełożony z 15 kwietnia na 17 czerwca. "Niektóre kina zaczynają się zamykać, lepiej przesunąć (premierę)" - przekazał dział prasowy filmu AFP.

 

Zamykają kina w departamentach Oise oraz Morbihan 

 

- W departamentach Oise na północy oraz Morbihan na północnym zachodzie kraju prefektury ogłosiły zakaz zgromadzeń, co oznacza również zamknięcie wszystkich 44 kin (oferujących 145 ekranów) - potwierdził AFP Marc-Olivier Sebbag z Narodowej Federacji Kina Francuskiego, która skupia około 2 tys. kin.

 

Federacja planuje zwrócić się o wsparcie finansowe do ministerstw gospodarki i pracy w związku z zamknięciem kin w Oise i Morbihan oraz z powodu zmniejszenia wpływów w innych miejscach.

 

Uruchomienie środków dla małych i średnich firm w związku z utrudnieniami prowadzania biznesu spowodowanymi przez rozprzestrzenianie się koronawirusa obiecał we wtorek minister gospodarki Bruno Le Maire.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie