Strażak z Międzyrzecza w szpitalu z rodziną. Całą jego jednostkę poddano kwarantannie

Polska
Strażak z Międzyrzecza w szpitalu z rodziną. Całą jego jednostkę poddano kwarantannie
PAP/Lech Muszyński
38 strażaków z KP PSP przejdzie kwarantannę domową. Ich kolega trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Czteroosobowa rodzina z podejrzeniem koronawirusa została przewieziona w środę około południa na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze (woj. lubuskie). Ojciec rodziny służy w KP PSP w Międzyrzeczu, więc zdecydowano, że 38 strażaków przejdzie kwarantannę domową. Nad bezpieczeństwem pożarowym w okolicy czuwają strażacy z sąsiednich jednostek.

Rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak przekazała, że na oddział zakaźny przyjęto czteroosobową rodzinę z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lata. - Przywiezieni zostali z Międzyrzecza. Byli na wakacjach w Niemczech. Mają objawy przeziębieniowe, w związku z tym zostali tutaj przekierowani - powiedziała.

 

"We wszystkich szpitalach coś takiego się teraz dzieje"

 

Ojciec rodziny, która trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, jest strażakiem. 38 strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu zostało objętych kwarantanną domową, a cały budynek komendy jest dezynfekowany. Nad bezpieczeństwem pożarowym w okolicy czuwają teraz strażacy z sąsiednich jednostek.

 

W środę po południu do szpitala przyjęto dwie inne osoby.

 

ZOBACZ: Ponad 100 ofiar koronawirusa we Włoszech

 

Sylwia Malcher-Nowak podkreśliła, że nie należy wiązać tych przypadków z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa. - To są kolejne przypadki podejrzeń. Prawdopodobnie we wszystkich szpitalach coś takiego się teraz dzieje - powiedziała. Dodała, że pacjenci są obecnie diagnozowani. 

 

Wyjaśniła, że pacjenci będą mieli pobrane próbki. Lekarze najpierw sprawdzą, czy rodzina nie jest chora na zwykłą grypę. - Jesteśmy w trakcie sprawdzania czy pacjenci nie są chorzy na grypę. Lekarz, który ma dziś dyżur przekazał mi, że bez względu na to, jaki będzie wynik, wyślemy próbki do badania do Gorzowa Wielkopolskiego - powiedziała Malcher-Nowak.

 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

 

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w nocy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec.

 

ZOBACZ: Sanepid ma listę pasażerów, którzy podróżowali z zarażonym pacjentem

 

Aktualnie na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala przebywa siedmioro pacjentów, w tym jeden z potwierdzonym koronawirusem. Oddział może przyjąć łącznie 34 pacjentów

grz/ml/ "Gazeta Lubuska", PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze