"Koronawirus spadł dla PiS z nieba"

Polska
"Koronawirus spadł dla PiS z nieba"
Polsat News
Scheuring-Wielgus stwierdziła, że koronawirus to "prezent dla PiS"

- Ten koronawirus, tak naprawdę, dla obozu PiS spadł z nieba, jak prezent bożonarodzeniowy w środku lutego. Politycy PiS wykorzystują ten fakt do tego, żeby przykryć sytuację w obozie PiS. Robią to w sposób perfidnie okrutny - mówiła w "Polityce na Ostro" posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. - Pierwszy raz od bardzo dawna nie odbiję piłeczki - odpowiedział wiceminister Janusz Kowalski z PiS.

- Nie będę używał argumentów, których pani używa, bo Polacy oczekują teraz od nas spokojnej, rzetelnej informacji, a nie siania paniki, więc zachęcam, żeby skupić się na tym, aby nie próbować tego rozgrywać politycznie - mówił Kowalski, zwracając się do Scheuring-Wielgus.


Jak dodał, "patrzymy na to, co się dzieje na świecie i reagujemy na to w sposób spokojny i rzetelny".

 

WIDEO: zobacz rozmowę o koronawirusie

  


- Nie powiedziałbym tak, jak koleżanka poseł. Przestrzegałbym przede wszystkim KO i PiS - nie wiecie, z czym się musimy zmierzyć. Nie próbujcie wprzęgać tego w jakąkolwiek kampanię polityczną – mówił Marek Sawicki z PSL.

 

ZOBACZ: Informacja rządu o koronawirusie. Grodzki zaprasza prezydenta na posiedzenie Senatu


Jak dodał, "naprawdę wobec tej choroby, tego wirusa, musi być ogromna pokora, determinacja i wspólnota narodowa, żeby przeciwstawić się temu, co nas - nie daj Boże – czeka".


- Nie uważamy, że koronawirus spadł PiS-owi z nieba. To skandaliczna wypowiedź - stwierdził z kolei Tomasz Grabarczyk z Konfederacji. - My, jako Konfederacja, deklarujemy, że jeśli - nie daj Boże - dojdzie do kryzysu takiego jak we Włoszech, to z naszej strony rząd ma wsparcie i nie zamierzamy tego rozgrywać tego politycznie - dodał.

 

"Tusk jak potwór z Loch Ness"

 

Goście Agnieszki Gozdyry rozmawiali także o środowym wpisie szefa EPP Donalda Tuska na Twitterze i jego zaangażowaniu w kampanię wyborczą w Polsce.

 

 

- Donald Tusk, jak taki potwór z Loch Ness pokazuje się i zaczyna zło wieszczyć. Tusk to spec od kryzysów. Tam, gdzie pojawia się Donald Tusk, tam jest kryzys – albo brexit, albo kryzys finansowy - mówił wiceminister Kowalski.


- Niech zajmie się innymi rzeczami, niech pisze kolejne pamiętniki, szczere opowieści, a my zajmiemy się rozwiązywaniem problemów Polaków, bo pokazujemy, że potrafimy rządzić - dodał.

 

WIDEO: zobacz dyskusję o Donaldzie Tusku

  


Z kolei według Marka Sawickiego, "Tusk to taki polityk, który najbardziej mobilizuje elektorat PiS". - W momencie, kiedy publicznie zabiera głos, to PiS skrzętnie chwyta to jak rolnik ziarno do koszyczka i będzie tym siał. Panie ministrze, odrobina pokory - zwrócił się poseł PSL do Kowalskiego.

 

ZOBACZ: Tusk: "PiS wie, że straci władzę". Odpowiedział mu rzecznik prezydenta


- Mamy złotą epokę. To, że po ośmiu latach rządów PO-PSL odzyskaliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych każdego roku, które płyną do portfeli Polaków, że Polakom żyje się lepiej, to jest fakt – mówił Kowalski.


- Niech pan nie wciska ludziom kitu, że w Polsce jest tak świetnie, bo nie jest i to jest zasługa PiS. Ale jest dobra informacja. Za chwilę nie będziecie rządzić a prezydent Andrzej Duda całe szczęście nie będzie polskim prezydentem - odpowiedziała Scheuring-Wielgus.


- Przyznam, że jest złoty wiek, ale jeśli chodzi o podwyżki podatków. 32 podwyżki podatków i opłat, to nam zagwarantował rząd PiS – powiedział Grabarczyk. Jak dodał, "Tusk podwyższał podatki 21 razy i ukradł 153 mld zł z OFE". - Proszę uważać na słowa, bo będzie miał pan proces - zwróciła uwagę Scheuring-Wielgus.


- Koniec końców od dawna mówimy, że to grabież pieniędzy z OFE - stwierdził polityk Konfederacji.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie