Informacja rządu o koronawirusie. Grodzki zaprasza prezydenta na posiedzenie Senatu

Polska
Informacja rządu o koronawirusie. Grodzki zaprasza prezydenta na posiedzenie Senatu
PAP/Piotr Nowak

Doceniam troskę Andrzeja Dudy, który w obliczu zagrożenia koronawirusem chce zwołania spec. posiedzenia Sejmu. Przypominam, iż Senat już wczoraj zdecydował, że jutro wysłucha informacji rządu w tej sprawie. Szkoda, że senatorowie PiS byli przeciw. Panie Prezydencie, zapraszam! - napisał na Twitterze Tomasz Grodzki.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zwróci się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia izby ws. koronawirusa po to, aby rząd udzielił informacji całemu społeczeństwu. Chce też, aby "zostały podjęte odpowiednie dodatkowe działania legislacyjne, które ułatwią przygotowanie i ewentualną walkę" z nową chorobą.

 

ZOBACZ: Informacja o rozprzestrzenianiu koronawirusa. Senatorowie PiS nie chcieli jej wysłuchać

 

"Doceniam troskę Andrzeja Dudy, który w obliczu zagrożenia koronawirusem chce zwołania spec. posiedzenia Sejmu. Przypominam, iż Senat już wczoraj zdecydował, że jutro wysłucha informacji rządu w tej sprawie. Szkoda, że senatorowie PiS byli przeciw. Panie Prezydencie, zapraszam!" - napisał na Twitterze Tomasz Grodzki.

 

Senatorowie PiS nie chcieli wysłuchać informacji

W sprawie przedstawienia informacji na temat przygotowania służby zdrowia, a w szczególności szpitali, do ewentualnej walki z epidemią koronawirusa senatorowie głosowali we wtorek. "PiS był przeciw, ale Senat zapozna się ze szczegółową informacją rządu na ten temat" - zwrócił wówczas uwagę senator Krzysztof Brejza (KO).

 

 

Specjalna infolinia NFZ dot. koronawirusa

 

W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Uruchamiana jest infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia tą chorobą. Numer infolinii to 800 190 590. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie