Tomczyk: w naszym sztabie nie ma nikogo, kto gryzie

Polska
Tomczyk: w naszym sztabie nie ma nikogo, kto gryzie
Polsat News
Cezary Tomczyk (PO) gościem Tomasza Machały w "Graffiti"

- Sprawa jest poważna i należy ją poważnie rozstrzygnąć. Są zeznania strażników straży miejskiej, opisujące ten incydent w postaci ugryzienia. W polskiej polityce wiele się zdarza, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem - żeby szefowa kampanii urzędującego prezydenta wcześniej pogryzła człowieka. To dość dziwna sytuacja, z którą sztab musi się zmierzyć - mówił Cezary Tomczyk (PO) w "Graffiti".

"Mieszkaniec Milanówka twierdzi, że podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych w 2018 r. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło roznosiła plakaty ośmieszające jednego z kandydatów. Kiedy próbował ją zatrzymać, ugryzła go w rękę" - mogliśmy przeczytać w sobotnim artykule "Gazety Wyborczej". Incydent, do którego miało dojść, opisał w listopadzie 2018 r. portal internetowy obiektywna.pl.

Powołując się na tę relację "Gazeta Wyborcza" podała, że w noc poprzedzającą drugą turę wyborów jeden z mieszkańców zawiadomił straż miejską, iż trzy osoby (w tym kobieta z dwoma psami) kolportują ulotki ośmieszające kandydującego na burmistrza Piotra Remiszewskiego. Zgodnie z artykułem mieszkaniec zatrzymał te osoby do czasu przyjazdu straży miejskiej.

 

ZOBACZ: "Dusił mnie, wtedy go ugryzłam. On wyprowadził cios". Turczynowicz-Kieryłło w Polsat News

 

-  Mężczyzna znacznie większy od nas, silniejszy, szarpał moje dziecko. Próbowałam go przekonać, żeby puścił dziecko. Wówczas mnie schwycił, zaczął dusić. Próbowałam uwolnić uścisk ręki, która mnie dusiła. Wtedy go ugryzłam - mówiła w Polsat News Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, odnosząc się do publikacji "GW".

 

"Przedziwna sytuacja"

 

- Sytuacja jest przedziwna, takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. (...) Jeśli szef sztabu szkodzi, jest obciążeniem, należy pomyśleć o jego zmianie - skomentował w poniedziałkowym "Graffiti" Cezary Tomczyk.

 

Dodał, że spraw ciągnących się za Turczynowicz-Kieryłło jest znacznie więcej.

 

ZOBACZ: Szefowa kampanii Dudy zamieściła zeznania strażnika z interwencji w Milanówku

 

- To ona stawała w obronie prezesa Glapińskiego, atakując wolne media, mówiąc, że nie mogą publikować artykułów. (…) Dziś wchodzi w rolę polityka, jej przeszłość jest oceniana przez pryzmat polityczny, a nie przez pryzmat pracy adwokata. Ona nie jest adwokatem Andrzeja Dudy, ale chyba być powinna - zaznaczył.

 

WIDEO: Cezary Tomczyk w "Graffiti"

  

 

"Kampania Andrzeja Dudy jest w rozsypce"

 

Poseł PO odniósł się również do innych wpadek prezydenta Dudy.

 

- Kampania Andrzeja Dudy jest w rozsypce. (…) Jeśli prezydent jest w sklepie spożywczym i nie ma tam etykiet z cenami, to może ktoś go oszukuje, że ceny w Polsce nie rosną, a tak naprawdę jest powszechna drożyzna - mówił.

 

Prowadzący program Tomasz Machała zwrócił uwagę na liczne błędy popełniane przez jedną z kandydatek opozycji - Małgorzatę Kidawę-Błońską.

 

- Jest pewna różnica między wpadką, przejęzyczeniem się, gdy jesteśmy w ferworze walki, rozmawiamy. Co innego, gdy mamy problemy z szefową sztabu lub gdy usuwa się ceny ze sklepu - skontrował Tomczyk.

 

ZOBACZ: "Widzę, że ceny rosną, ale chcę uspokoić". Prezydent w Turku

 

Zaznaczył, że "koszyk prezydenta Dudy jest wart dużo więcej".

 

- Podwyżki cen są przejściowe? Zgadzam się, to trwa od 5 lat i skończy się, gdy rząd PiS przestanie funkcjonować - podkreślił.

 

- Mamy piątkę Kaczyńskiego, a potem zostaje jeden palec poseł Lichockiej. Trochę tak jest z kampaniami, wyborami i trochę tak jest z polityką PiS. Coraz więcej osób to dostrzega - dodał poseł PO.

 

"Mamy 100 dni do rozstrzygnięcia kampanii"

 

Gość "Graffiti" przywołał ostatnie sondaże. Z opublikowanego w poniedziałek dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wynika, że w II turze wyborów w pojedynku z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (PSL), Andrzej Duda otrzymałby 43,9 proc., zaś kandydat PSL 45,9 proc. 

 

Z kolei, gdyby doszło do pojedynku Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską - urzędujący prezydent mógłby liczyć na 49,6 proc. poparcia, zaś wicemarszałek Sejmu na 41,6 proc.; 5,1 proc. nie wie, na kogo oddało by głos.

 

- Mamy 100 dni do rozstrzygnięcia kampanii, a już mamy w drugiej turze sytuację remisową. Jakkolwiek byśmy nie rozpatrywali sondaży, Duda nie wygrywa w pierwszej turze, a w drugiej turze może przegrać - stwierdził Tomczyk.

 

"Rola Tuska będzie faktyczna"

 

Tomasz Machała zapytał również o wsparcie Donalda Tuska dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Politycy spotkali się w niedzielę. 

 

 

ZOBACZ: Tusk spotkał się z Kidawą-Błońską. Zdeklarował "pełną gotowość bojową"

 

- Wsparcie szefa Europejskiej Partii Ludowej jest ważne. (…) Jego rola będzie faktyczna, ale nie oznacza to, że będzie szefem sztabu, bo tę rolę sprawuje Bartosz Arłukowicz - wyjaśnił Tomczyk.

 

Dotychczasowe odcinki "Graffiti" można obejrzeć w zakładce "Programy".

ac/grz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie