Rośnie liczba ofiar koronawirusa. Najnowsze dane

Świat
Rośnie liczba ofiar koronawirusa. Najnowsze dane
PAP/EPA/AN MING
Koronawirus pojawia się w kolejnych krajach, w tym europejskich. Na razie nie zanotowano zakażenia nim w Polsce

Co najmniej 259 osób zmarło w Chinach w wyniku zarażenia koronawirusem, a liczba zakażonych wzrosła do 11 791 - poinformowała w sobotę w Pekinie chińska komisja zdrowia. W samej prowincji Hubei, będącej centrum rozprzestrzeniania się wirusa, zmarło w piątek kolejnych 45 osób, a 1347 zostało zainfekowanych. W sumie w tym regionie zakażonych jest ponad już 7 tysięcy osób.

Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów ChRL, a także do około 25 krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Francji i Finlandii. Jak dotąd nie pojawiły się jednak doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

 

 

Stan zagrożenia zdrowia publicznego. WHO podała wytyczne dla państw

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

 

ZOBACZ: LOT zawiesza połączenia z Chinami. Do Pekinu poleci jeszcze jeden samolot

 

W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV.

 

Chodzi m.in. o monitorowanie sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

 

Podobną decyzję, co WHO, podjęły w piątek Stany Zjednoczone. Oznacza, że obcokrajowcy, którzy mogą stanowić potencjalne ryzyko przeniesienia wirusa, nie będą tymczasowo wpuszczani na terytorium USA.

 

ZOBACZ: USA ogłosiły stan zagrożenia zdrowia publicznego. Epidemię koronawirusa odczuła też giełda

 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie