14 miesięczne dziecko podrzucone na klatce schodowej w Koninie

Polska
14 miesięczne dziecko podrzucone na klatce schodowej w Koninie
Google Maps
Interwencja policji miała miejsce w bloku przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Zdjęcie ilustracyjne.

W jednym z bloków przy ul. Wyszyńskiego lokatorka znalazła na korytarzu pozostawione 14-miesięczne dziecko. Była przy nim karteczka z informacją. Sprawą zajęła się policja, która ustaliła, że matka dziecka poszła w tym czasie "szukać pracy".

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przyjechali do bloku przy ul. Wyszyńskiego w tym mieście w piątek po informacji od sąsiadów, że w jednym z mieszkań trwa awantura. W jej trakcie do jednej z mieszkanek przybiegł 11-letni chłopiec, który powiedział, że jego matka zachowuje się agresywnie.

 

Położyła syna na korytarzu

 

- Chłopiec mówił sąsiadce, że matka chciała go uderzyć - powiedział polsatnews.pl Sebastian Wiśniewski z biura oficera prasowego konińskiej komendy.

 

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta awanturowała się ze swoją matką, babcią chłopca.

 

ZOBACZ: 14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna w Koninie. Zmarła w szpitalu

 

Policja dowiedziała się także, że kobieta na klatce schodowej zostawiła dzień wcześniej drugiego, 14-miesięcznego syna. Położyła go w czwartek przed drzwiami sąsiadów z kartką: "zaopiekuj się mną".

 

- Sąsiadka poinformowała policjantów, że w tym czasie kobieta poszła szukać pracy - powiedział mł. asp. Sebastian Wiśniewski.

 

Brudna odzież i głód

 

Policja umieściła obydwóch chłopców w "bezpiecznych warunkach" oraz powiadomiła kuratora sądowego, sąd rodzinny i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie.

 

- Dzieci trafiły do rodziny zastępczej - powiedział polsatnews.pl Wiśniewski. Policja podjęła taką decyzję, gdy funkcjonariusze zauważyli u dzieci brudną odzież i uznali, że chłopcy są głodni.

 

ZOBACZ: Śmierć 21-latka w Koninie. "Fakty są o 180 stopni inne niż podają media"

 

Z powodu niewłaściwego sprawowania nad nimi opieki sprawę matki przekazano do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Koninie.

 

32-latka została przewieziona do szpitala na obserwację.

hlk/ polsatnews.pl, lm.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie