"Bardzo ciekawa", "obnażyła braki". Komentarze po debacie Jaśkowiak- Kidawa-Błońska

Polska
"Bardzo ciekawa", "obnażyła braki". Komentarze po debacie Jaśkowiak- Kidawa-Błońska
PAP/Paweł Supernak
Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak podczas debaty w prawyborach prezydenckich w PO

- Bardzo ciekawa debata w prawyborach prezydenckich w PO; Jacek Jaśkowiak bardzo dobry, ale Małgorzata Kidawa-Błońska - w mojej ocenie - jest rewelacyjna - ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Debata kandydatów w prawyborach w PO kolejny raz boleśnie obnażyła braki merytoryczne i programowe tej formacji - stwierdził z kolei Michał Dworczyk, szef KPRM.

W partyjnych prawyborach, które mają 14 grudnia wyłonić kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta, uczestniczą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W sobotę spotkali się w Warszawie na przedwyborczej debacie.

 

Gratulacje kandydatom złożył po debacie lider PO Grzegorz Schetyna.

 

Jaśkowiak"bardzo dobry", Kidawa-Błońska "rewelacyjna"

 

Ich wystąpienia ocenił w sobotę na Twitterze marszałek Senatu. "Bardzo ciekawa debata w prawyborach prezydenckich w PO. Jacek Jaśkowiak bardzo dobry ale Małgorzata Kidawa - Błońska w mojej ocenie rewelacyjna. Przygotowana, zmotywowana, precyzyjna, pełna energii. Format prezydenta RP!" - napisał Grodzki. 

 

"Żadnej konkretnej oferty dla Polaków"

 

Do debaty odniósł się również szef KPRM. "Debata kandydatów w prawyborach w Platformie po raz kolejny boleśnie obnażyła braki merytoryczne i programowe tej formacji. Nie było tam żadnej konkretnej oferty dla Polaków. Można powiedzieć, że Prezydent Andrzej Duda to zupełnie inna liga" - napisał Michał Dworczyk.

 

 

"Stawiałbym na remis"

 

Sławomira Neumanna po debacie prawyborczej w PO dziennikarze pytali, kto wypadł lepiej, Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak. - Ja bym raczej stawiał na remis – powiedział.

 

 

- Było to pokazanie osobowości, charakterów, pokazanie, jak taka osoba reaguje w debacie – dodał.

 

Przyznał, że Kidawa-Błońska jest bardziej znana w PO, a Jaśkowiak nie jest w głównym nurcie politycznym w partii. - Dlatego jemu jest trudniej – ocenił.

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska: Polska potrzebuje prezydenta, który będzie mówił my, a nie ja

 

Przyznał, że Jaśkowiak na pewno po debacie będzie bardziej rozpoznawalny. - Dla wielu członków Platformy jego poglądy i jego osobowość zostały dzisiaj odkryte – zaznaczył.

 

- Nie był na starcie faworytem tych prawyborów, bo jest mniej rozpoznawalny, ale jeśli chce się bić o prezydenturę, musi sobie poradzić – dodał.

 

Neumann nie chciał powiedzieć, na kogo będzie głosował w prawyborach. - Nie wypada mi powiedzieć, dziś mamy jeszcze w Gdańsku spotkanie z Jackiem Jaśkowiakiem – poinformował.

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska dogania Dudę. Pierwszy taki sondaż

 

Dopytywany, czy kobiecość Kidawy-Błońskiej jest jej atutem, przyznał, że "kobieta może być i atutem, i może być też problemem".

 

- Pałac Prezydencki nie jest miejscem zabetonowanym tylko dla facetów, kobiety były już premierami, marszałkami Sejmu – mówił. - Ale być może trzeba będzie położyć na to szczególny nacisk w kampanii, by wyjaśnić, dlaczego kobieta może być lepszym prezydentem niż obecny lokator Pałacu Prezydenckiego – dodał.

 

Podkreślił przy tym, że "zarówno Jacek Jaśkowiak, jak i Kidawa-Błońska dają stuprocentową gwarancję, że będą lepszymi prezydentami niż obecny lokator Pałacu Prezydenckiego".

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska zgłosiła swą kandydaturę w prawyborach prezydenckich w PO

 

Neumann wierzy też, że koalicjanci PO z Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) też poprą ich kandydata. - Szanując podmiotowość naszych partnerów, wierzę, że na końcu wskazany przez Platformę kandydat uzyska też ich poparcie – powiedział.

pgo/ PAP, polstanews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie