Zniszczone Okno Życia w Sandomierzu. Policja bada wątek kibiców

Polska
Zniszczone Okno Życia w Sandomierzu. Policja bada wątek kibiców
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Ktoś wybił szybę i zniszczył klamkę w Oknie Życia przy ul. Opatowskiej w Sandomierzu. Sprawę na policję zgłosili pracownicy Caritasu. Funkcjonariusze nie wykluczają, że szybę mogli zniszczyć kibice, którzy wracali z meczu.

Okno Życia zostało uszkodzone w sobotę. - Gdy byłem na mszy w katedrze, ktoś - być może młodzi mężczyźni wracający z meczu - wybił szybę w Oknie Życia i uszkodził jego klamkę - powiedział portalowi echodnia.eu ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 

Jak dodał duchowny, "przy temperaturach, jakie teraz panują, zostawienie dziecka w naszym Oknie Życia, jest jak zostawienie go na ławce".

 

Koszty naprawy wyniosą ok. 1200 zł.

 

Nad sprawą pracują sandomierscy policjanci.

 

ZOBACZ: Nieznani sprawcy zdewastowali Dom Samotnej Matki. Ukradli dziewięć baterii wannowych

 

Mecz w III lidze

 

- Zbieramy nagrania z monitoringu, nie tylko miejskiego, ale również z lokali w okolicy Okna Życia - powiedziała polsatnews.pl sierż. szt. Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Zapytana, czy badany jest wątek kibiców, odpowiedziała, że funkcjonariusze nie wykluczają tego tropu. W sobotę w Sandomierzu rozegrano bowiem mecz piłkarski między miejscową Wisłą a Siarką Tarnobrzeg. Oba zespoły rywalizują w III lidze.

 

ZOBACZ: "Anioł" spotkany w kolejce do lekarza. Niepełnosprawny pomaga w budowie domu dla niepełnosprawnego

 

Według pierwszych relacji świadków, przed Oknem Życia miało dojść do przepychanki pomiędzy mężczyznami. Właśnie to miało doprowadzić do zniszczeń. Paulina Mróz powiedziała polsatnews.pl, że za wcześnie, aby mówić o przebiegu zdarzeń. Więcej wyjaśni monitoring. 

 

Istnieje od 10 lat

 

Okno Życia przy ulicy Opatowskiej w Sandomierzu istnieje od 2009 roku. Wiosną 2015 roku zostawiono w nim pierwsze dziecko -  dziewczynkę. W sierpniu 2019 roku ktoś zostawił w nim chłopca. 

luq/ml/ echodnia.eu, polsatnws.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie