Mieli znęcać się nad bezdomnym. Dwaj funkcjonariusze zostaną wyrzuceni z policji

Polska
Mieli znęcać się nad bezdomnym. Dwaj funkcjonariusze zostaną wyrzuceni z policji
Polsat News/zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z gdańskiego biura spraw wewnętrznych zatrzymali dwóch funkcjonariuszy z KMP w Gdańsku. Do tych działań doszło po tym jak wyszło na jaw ich nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie. Obaj zostaną w najbliższym czasie wyrzuceni ze służby w policji.

W czwartek późnym wieczorem policjanci z gdańskiego BSW zatrzymali dwóch funkcjonariuszy z gdańskiej komendy miejskiej. Te działania zostały podjęte po tym jak okazało się, że obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw.

 

Jak nieoficjalnie dowiedziało się RMF FM, funkcjonariusze mieli się znęcać nad bezdomnym.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ - "Uderzał po całym ciele, przypalał żarem papierosa". Areszt dla krewnego 15-miesięcznej dziewczynki

 

"Sprzeczność z jakąkolwiek etyką"

 

Jak informuje gdańskie biuro spraw wewnętrznych policji "czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant". Zapewniono, że nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby.

 

W komunikacie zwrócono uwagę, że natychmiast zostały podjęte działania, które spowodują wyrzucenie obu mężczyzn ze służby w policji. Obecnie są zawieszeni w obowiązkach i pozostają w dyspozycji prokuratury. Poza tym za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne.

msl/ polsatnews.pl, RMF FM

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze