Arteterapia, zajęcia językowe i nowoczesne wzornictwo w... schronisku dla bezdomnych

Świat
Arteterapia, zajęcia językowe i nowoczesne wzornictwo w... schronisku dla bezdomnych
Twitter.com/Shelter From The Storm

Zajęcia językowe, arteterapia, pomoc w wypełnianiu CV - to niektóre z udogodnień oferowanych przez jeden z londyńskich przytułków dla bezdomnych. "Shelter From The Storm" wyróżnia również nowoczesny wystrój, za który odpowiadają Holland Harvey Architects. By lepiej zrozumieć potrzeby przyszłych odwiedzających schronisko, młodzi architekci podjęli się wcześniej wolontariatu w podobnych miejscach.

- Każda decyzja projektowa miała na celu uczynienie schroniska przyjaznym i rodzinnym, przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia prywatności wszędzie tam, gdzie to możliwie - powiedziała portalowi Dezeen członkini Holland Harvey Architects. Firma zaprojektowała wnętrza i odpowiada za ich nowoczesny design.

 

Własna przestrzeń we wspólnym domu


W placówce, która funkcjonuje w Londynie, przygotowano miejsce dla 38 bezdomnych. Każdego dnia w roku przysługuje im darmowe łóżko, śniadanie oraz obiad. Do dyspozycji mają również m.in. zamykaną szafę, ubrania, łazienkę, internet oraz wspólną jadłodajnię i miejsce spotkań.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Biskup w przebraniu sprawdzał, jak ludzie traktują ubogich


Niczym w rodzinnych pieleszach

 

We wnętrzu schroniska dominują pastelowe kolory. Nie brakuje roślin oraz dużych okien, które nadają miejscu więcej przestrzeni i jasności.

 

Te rozwiązania oraz wyszkolony personel sprawiają, że "Shelter From The Storm" nie kojarzy się z typowym przytułkiem, a miejscem przyjaznym, otwartym i tolerancyjnym. Aby tak było, wprowadzono reguły.


- Każdy, kto przychodzi do nas godzi się na pewne zasady - nie pije alkoholu, nie bierze narkotyków, nie przejawia antyspołecznych zachowań oraz nie stosuje przemocy w każdym tego słowa znaczeniu - zaznaczyli w filmie promującym ośrodek pracownicy schroniska.

 

A New Home For The Homeless from Shelter from the Storm on Vimeo.

 

Jak dodali, "przychodzący tu chcą pójść do przodu, uczynić swoje życie lepszym".

 

- Schronisko to umożliwia. Mamy zajęcia językowe, pomagamy w wypełnianiu CV - podkreślili.

 

Arteterapia i kawiarnia

 

Do szerokiej oferty schroniska należą również lekcje boksu czy arteterapia.

 

 

 

ZOBACZ: Bezdomni z Ursusa budowali jacht, by popłynąć nim w rejs dookoła świata

 

W ciągu dnia w schronisku działa również kawiarnia, w której lokalni mieszkańcy mogą spotkać się z rezydentami przytułku.

 

 

ac/hlk/ dezeen.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie