Tir z koparko-ładowarką wjechał pod wiadukt. Zderzenie wyrwało ramię łyżki [ZDJĘCIA]

Polska
 Tir z koparko-ładowarką wjechał pod wiadukt. Zderzenie wyrwało ramię łyżki
Galeria zdjęć (4)
Łyżka koparko-ładowarki urwała się po uderzeniu w przęsło wiaduktu.

Groźny wypadek na poznańskim odcinku autostrady A2. Kierowca tira ciągnącego naczepę transportową z koparko-ładowarką i ciągnikiem rolniczym wjechał pod wiadukt. Ramię łyżki uderzyło w przęsło i odpadło blokując przejazd na jednym pasie. - Kierowca był trzeźwy - powiedział polsatnews.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Policjanci z Poznania ukarali mandatem kierowcę tira, który przejeżdżając autostradą A2 na odcinku poznańskim w kierunku Warszawy wjechał pod wiadukt nad drogą mimo, że wysokość ładunku przekraczała ograniczenie. Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 21:00 na 154 km autostrady A2.

 

W wyniku silnego uderzenia doszło do lekkiego uszkodzenia konstrukcji mostu.

 

Także ładunek wieziony na naczepie ciągnika siodłowego volvo ucierpiał. Z koparko-ładowarki, wskutek zderzenia z przęsłem, uległo oderwaniu hydrauliczne ramię łyżki. Uszkodziło ono wieziony za nią ciągnik. Uszkodzeniu uległy także dwa jadące w pobliżu samochody osobowe.

 

- Koparko-ładowarka była ustawiona na naczepie w niewłaściwy sposób - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji.

 

Na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Będzie zarzut spowodowania poważnego zagrożenia i słony rachunek do ubezpieczalni za zniszczenia - poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak.

 

Łyżka, która spadła na asfalt, zablokowała ruch na prawym pasie. Z kolei tir z ładunkiem zatrzymał się na pasie do jazdy w prawo. Kierowcy jadący w stronę Warszawy mogli przez dłuższy czas przejechać tylko lewym pasem.

 

Na miejsce zdarzenia trzeba było wezwać dźwig, który umożliwił podniesienie ciężkiego elementu z jezdni.

 

Kierowca tira z nieprawidłowo załadowanym transportem zamierzał dotrzeć do Augustowa.

 

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie