Grupa motocyklistów schroniła się pod wiaduktem przed deszczem. Wszyscy zginęli

Moto
Grupa motocyklistów schroniła się pod wiaduktem przed deszczem. Wszyscy zginęli
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Grupa motocyklistów schroniła się pod wiaduktem na A9 w pobliżu Bad Lobenstein w Niemczech, kiedy zaskoczyła ich nagła ulewa. Przejeżdżający tą trasą samochód dostawczy zapewne wpadł w poślizg i wjechał w kierowców jednośladów. Dwóch z nich zginęło na miejscu, dwaj kolejni zmarli zanim przyjechały karetki. Ranne są również trzy osoby z auta dostawczego.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek ok. godz. 13:35. Czterech mężczyzn w wieku 43, 57, 60 i 75 lat jechało trzema motocyklami niemiecką autostradą A9. Kiedy w pobliżu Bad Lobenstein zaskoczyła ich gwałtowna ulewa, postanowili przeczekać pod wiaduktem. W pewnej chwili wjechał w nich z impetem samochód dostawczy.

 

Przyczyny wypadku pozostają niejasne. Jedną z możliwości branych przez policję pod uwagę jest utrata przez kierowcę kontroli nad autem z powodu aquaplaningu. 

 

Jednak nawet po zakończeniu oględzin miejsca wypadku, co nastąpiło w sobotę przed południem, policja nie potrafiła wskazać dokładnej przyczyny tragedii. Rzecznik policji ostrzegł, że nie należy spodziewać się szybkich wyników śledztwa.

 

Motocykliści zginęli, jadący furgonetką są ranni

 

W wypadku, poza śmiertelnymi ofiarami wśród motocyklistów, ranni zostali również podróżujący autem dostawczym. 38-letni kierowca samochodu, a także jego 31-letni pasażer zostali lekko ranni i przewiezieni do szpitala w Schleiz (Turyngia). Trzeci z mężczyzn jadących furgonetką, 29-latek, z poważnymi obrażeniami został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Kulmbach (Bawaria).  

- Całkowicie zabronione jest parkowanie na autostradzie. Ale podczas ulewnego deszczu nie zmusilibyśmy motocyklistów do kontynuowania jazdy. Tolerowalibyśmy to, że zatrzymali się - powiedział po wypadku komisarz policji z Turyngii. 

 

Autostrada A9 w kierunku Berlina była po wypadku nieprzejezdna przez siedem godzin.

grz/ en24.news, morgenpost.de, faz.net
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie