Jakubiak: Kukiz idzie z PSL. Grabowski: nasz lider rozmawia z ludowcami

Polska

Poseł Marek Jakubiak z Federacji dla RP napisał na Twitterze, że "Kukiz idzie z PSL". Paweł Grabowski (Kukiz’15) zapytany w Polsat News, czy potwierdza porozumienie z ludowcami, odparł, że "Paweł Kukiz faktycznie z przedstawicielami PSL rozmawia i te rozmowy zmierzają do końca."

Poseł Kukiz'15 Jerzy Kozłowski napisał w sobotę rano na Twitterze, że "Formuła startu Kukiz’15 w wyborach jest już jasna, ale nie ja będę ją oficjalnie ogłaszał". Jego wpis skomentował były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. "To ja ogłoszę - PSL" - stwierdził. 

 

Później Jakubiak dodał kolejengo tweeta: "Kukiz idzie z PSL".

 

 

O ten wpis Jakubiaka został zapytany w Polsat News poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski. - Nie wiem, skąd Marek Jakubiak ma takie informacje. Prawdą jest, że Paweł Kukiz rozmawia z PSL. Czy te rozmowy zostały sfinalizowane czy nie, nie wiem. Jeżeli Marek Jakubiak brał udział w tych rozmowach, to być może wie coś więcej niż ja - powiedział poseł w programie "Polska Wybiera 2019".

 

Dodał, że rozmowy Kukiza z przedstawicielami PSL "zmierzają do końca".  

 

Prowadzący program zauważył, że to nie oznacza dementi. - Jeżeli rozmowy trwają, to nie wiemy, jaki jest ich efekt - odparł Grabowski.

 

Inny gość programu "Polska Wybiera 2019" Jan Kanthak (Solidarna Polska, Zjednoczona Prawica) wtrącił, że "trzeba pytać, czy poseł Grabowski jest reprezentantem PSL czy jeszcze Kukiza".

 

- Z tego co widać, to Kukiz’15 - odpowiedział Grabowski, wskazując na przypinkę w kształcie logo Kukiz'15 w swojej marynarce.

 

- Z tego co jeszcze widać - dodał Krzysztof Śmiszek (Wiosna).

 

Z Kukiz'15 do PiS

 

Klub Kukiz'15 w ostatnim czasie stracił część posłów. W środę 31 lipca do klubu PiS wstąpił dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski oraz byli już posłowie Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski. 

 

- Chcę nadal sprawować urząd posła, a taką możliwość daje mi start z list PiS. Do tego dochodzi tsunami informacyjne, prośby wyborców - powiedział Rzymkowski w programie "Punkt Widzenia".

 

W środę klub Kukiz'15 opuścił rownież poseł Jerzy Jachnik. Zadeklarował, że do końca kadencji pozostanie posłem niezależnym. 

luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie