Poseł Jerzy Jachnik odchodzi z klubu Kukiz'15

Polska
Poseł Jerzy Jachnik odchodzi z klubu Kukiz'15
Polsat News

Poseł Jerzy Jachnik w środę opuścił klub Kukiz'15. Zadeklarował, że do końca kadencji pozostanie posłem niezależnym. Dodał, że jego rezygnacja wynika z marazmu, który panuje w klubie, a który dotyczy formuły startu w wyborach i ewentualnej koalicji.

- Będę posłem niezrzeszonym, nie sprzedaje się nigdzie - oświadczył.

 

Pytany, czemu podjął taką decyzję, odpowiedział, że jest ona podyktowana marazmem w sprawie formuły startu w wyborach Kukiz'15 i decyzji dotyczącej ewentualnej koalicji.

 

- Dla mnie podejmowanie decyzji przez trzy tygodnie i to bez jakichś konkretów jest nie do przyjęcia - podkreślił poseł.

 

Jachnik nie wyklucza startu w wyborach do Senatu

 

Nie wykluczył, że wspólnie m.in. z posłem Januszem Sanockim, który do Sejmu dostał się z list Kukiz'15, będzie startował do Senatu z komitetu, który nie będzie komitetem partyjnym.

 

Jachnik do Sejmu kandydował z okręgu bielskim, gdzie zdobył ponad 11 tys. głosów. Działa w Stowarzyszeniu Przeciw Bezprawiu, które pomaga osobom czującym się pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. W Sejmie zasiada w komisji sprawiedliwości i praw człowieka, komisji ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

 

Wiceszef Kukiz 15 odszedł do PiS

 

W środę do klubu PiS wstąpił dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski oraz byli już posłowie Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski.

 

Po odejściu Jachnika klub Kukiz'15 będzie liczył 22 posłów.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie