GDDKiA ogłasza przetarg na trasę S7 Płońsk - Czosnów

Biznes
GDDKiA ogłasza przetarg na trasę S7 Płońsk - Czosnów
Google Maps
Węzeł krajowej "siódemki" w Załuskach. Znajduje się przy nim pomnik ofiar wypadków drogowych.

Postępowanie przetargowe na blisko 13-kilometrowy fragment trasy S7 Płońsk - Czosnów zostanie wszczęte w najbliższych dniach - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nowa droga powstanie w śladzie istniejącej szosy. GDDKiA poinformowała, że dopuszcza położenie na tym odcinku nawierzchni betonowej.

Chodzi o przetarg na zaprojektowanie i budowę fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski (woj. mazowieckie). To pierwszy z trzech odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów, która w sumie będzie liczyć blisko 35 km i powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7.

 

"Wysłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach" - informuje GDDKiA.

 

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone bez przerywaniu ruchu, dlatego głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień. "W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu" - informuje GDDKiA.

 

Dyrekcja poinformowała, że w przetargu nie będzie wskazany rodzaj nawierzchni trasy, dlatego w przetargu będą mogły startować firmy oferujące nawierzchnię betonową i te oferujące nawierzchnie bitumiczną.

 

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 10 września tego roku, a planowane podpisanie umowy z wykonawcą (przy założeniu braku odwołań) to luty 2020 r.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie