Policja zatrzymała sprawcę dewastacji kościoła w Koninie. Usłyszał zarzuty

Polska

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w tydzień temu zdewastował kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Koninie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna, który odciął dłoń figurze patrona świątyni, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

O zatrzymaniu 22-latka poinformowała we wtorek st. sierż. Sylwia Król z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

 

Okaleczył figurę świętego

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 czerwca. Zniszczone zostały skrzydła drzwi kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbe, szyba w gablocie z ogłoszeniami, znicze, kwietniki i pomnik. Proboszcz parafii wycenił straty na około 1 tys. zł.

 

- Figurce św. Maksymiliana Kolbe, patrona parafii, odcięto dłoń - powiedział wtedy proboszcz ks. Wojciech Kochański.

- Na drzwiach kościoła krwią namazano napis "Jakub oddaj" - dodał kapłan. Czerwona substancja została zabezpieczona przez policję do badań. Ani proboszcz, ani policjanci nie wiedzieli, co miał oznaczać ten napis.

 

- Policjanci z wydziału kryminalnego za pomocą monitoringu ustalili sprawcę. Zatrzymano 22-latka oraz przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznał - podała we wtorek Król.

 

Już wcześniej dewastował kościół

 

"Okazało się, że sprawca nie tylko to naruszenie ma na sumieniu" - dodała rzeczniczka.

 

- W trakcie przesłuchania młody mężczyzna przyznał się również do wybicia szyby, które miało miejsce 1 grudnia 2018 roku w tym samym kościele - poinformowała policjantka.

 

22-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

maw/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie