Wybite witraże i napis krwią na drzwiach kościoła. Atak na parafię św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

Polska

Wybite witraże w drzwiach, zbita gablota z informacjami, uszkodzona figurka św. Maksymiliana Kolbe to zniszczenia, jakich dokonali nieznani sprawcy w jednej z konińskich parafii. - Przyjmuję to z dużym spokojem. Jest też ogromna solidarność parafian. Zło nie może być ostatnim akcentem - powiedział polsatnews.pl proboszcz ks. Wojciech Kochański.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w kościele w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie (woj. wielkopolskie).

 

- Ujawnienia zniszczeń dokonała siostra zakonna kilkanaście minut po godzinie szóstej, kiedy otwierała kościół - powiedział podk. Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Koninie.

 

Krwawy napis na drzwiach

 

Nieznani sprawcy w drzwiach kościoła wybili witraże, potłukli również gablotkę informacyjną.

 

- Figurce św. Maksymiliana Kolbe, patrona parafii, odcięto dłoń - relacjonuje proboszcz.

 

- Na drzwiach kościoła krwią namazano napis "Jakub oddaj" - dodał ks. Kochański. Czerwona substancja została zabezpieczona przez policję do badań. Ani proboszcz, ani policja nie wiedzą jakie jest znaczenie napisu.

 

- Ksiądz proboszcz oszacował straty na ok. 1 tys. zł - poinformował podk. Jankowski. Sprawa jest badana przez policję pod kątem uszkodzenia mienia. Wcześniej policja nie miała zgłoszeń o podobnych zdarzeniach w tej parafii. 

 

Nie pierwszy raz

 

Ks. Kochański powiedział jednak polsatnews.pl, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie. Miesiąc temu również nieznani sprawcy wybili w Kościele szyby kamieniem. Z kolei cztery miesiące temu miała miejsce próba włamania na plebanię. 

 

- Ja to przyjmuję z dużym spokojem. Jest też ogromna solidarność parafian. Zło nie może być ostatnim akcentem - powiedział polsatnews.pl proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie