Strażacy zdjęli spaloną iglicę z dachu wieży kościoła we wsi Frednowy [WIDEO]

Polska

W niedzielę rano straż pożarna zdjęła spaloną iglicę kościoła we wsi Frednowy (Warmińsko-Mazurskie). W czasie burzy w nocy z soboty na niedzielę w wieżę świątyni uderzył piorun. Mieszkańcy chcą ratować zniszczoną farę. Dlatego w niedzielę po mszy odprawionej na świeżym powietrzu zorganizowali festyn, aby zebrać pieniądze na naprawę.

Jak poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Iławie Krzysztof Rutkowski wieża, w którą uderzył piorun była murowana, zwieńczona drewnianą iglicą. 0 Iglica runęła na dach, na szczęście nie spowodowała pożaru dachu, udało nam się szybko opanować sytuację - powiedział strażak. spalona iglica wciąż leży na dachu kościoła, dlatego strażacy w niedzielę rano rozpoczęli ściąganie jej z dachu.

 

Filmy i zdjęcia z pożaru opublikował serwis Infoilawa.pl.

 

 

Rutkowski w rozmowie z dodał, że pożar strawił drewniane schody wieży ale zamocowany tam dzwon nadal wisi.

 

- W czasie pożaru, w uzgodnieniu z proboszczem, strażacy wynieśli też ruchome elementy wyposażenia świątyni. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił - dodał Rutkowski.

 

Kościół we wsi Frednowy, w który uderzył piorun, zbudowano w latach 1754-68.

 

W nocy z soboty na niedzielę przez woj. warmińsko-mazurskie przechodziły gwałtowne burze, straż pożarna interweniowała ponad 200 razy. 

 

Infoilawa.pl

 

jm/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie