"Bujaj się, wariatko". Radosław Sikorski do Krystyny Pawłowicz

Polska
"Bujaj się, wariatko". Radosław Sikorski do Krystyny Pawłowicz
Polsat News

"Bujaj się, wariatko" - tak były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odpowiedział na Twitterze posłance Krystynie Pawłowicz na uwagę: "Pan zawsze chce błyszczeć cudzym blaskiem". Do starcia słownego między politykami doszło pod postem, w którym Sikorski poinformował, że nowy cesarz Japonii Naruhito, to jego kolega z roku. W obronie Pawłowicz stanęła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Miło, gdy kolega z roku zostaje cesarzem. :)" - napisał w środę na Twitterze były minister spraw zagranicznych. 1 maja na Chryzantemowy Tron w Japonii wstąpił nowy cesarz - Naruhito, z którym - jak poinformował Radosław Sikorski - studiował na jednym roku.  

 

"Cesarz nie wyłudzałyby publicznych pieniędzy na remont swej chałupy"

 

Do jego słów odniosła się na Twitterze posłanka Krystyna Pawłowicz. "Pan zawsze chce błyszczeć cudzym blaskiem... Stanie na korytarzu obok młodego studenta z Japonii sto lat temu nie czyni dziś z pana »prawie cesarza«... Cesarz nie wyłudzałyby publicznych pieniędzy na remont swej chałupy... Sayonara!".

 

"Bujaj się, wariatko" - odpowiedział posłance były dyplomata.  

"Epidemia prostactwa"

 

"Kierwiński, Smogorzewski, Nitras teraz Sikorski to już epidemia prostactwa. Obrażanie kobiet świadczy o złym wychowaniu. Megalomania, awantury, insynuacje to już codzienność Platformy. Kompromitacja goni kompromitację i tylko tyle potrafią zaproponować Polakom" - napisała na twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

Przed niespełna tygodniem prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek zwróciła się do posłanki Platformy Obywatelskiej Krystyny Skowrońskiej słowami:  - Mam dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla pani. Szczególnie dla takich blondynek jak pani.

 

Później Mazurek zastrzegła, że nie przeprosi posłanki PO. - Nie mam za co przepraszać, bo stwierdziłam fakt - dodała.

 

pgo/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie