Miała ponad 3 promile i wiozła dzieci. Dalszą jazdę uniemożliwił jej inny kierowca [WIDEO]

Polska

36-latka z Łukowa (woj. lubelskie) jechała zygzakiem, czym wzbudziła zaniepokojenie innych kierowców. Zareagował 52-letni mężczyzna, który otworzył drzwi do jej samochodu, wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Okazało się, że kobieta wiozła dwoje dzieci, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu audi na jednym z głównych skrzyżowań w Łukowie. Zgłaszający mężczyzna poinformował, że kobieta, która kierowała autem, może być pod wpływem alkoholu.


36-latka kierująca audi jechała zygzakiem, miała problemy z utrzymaniem się na właściwym pasie ruchu, wjechała także na wysepkę rozdzielającą pasy jezdni. Gdy auto zatrzymało się na światłach, 52-latek wysiadł ze swojego auta, otworzył drzwi do samochodu kobiety, wyłączył silnik i zabrał jej kluczyki.


Na tylnej kanapie pojazdu siedziało dwoje dzieci.

 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymania, zbadali trzeźwość kierującej. Okazało się, że kobieta ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.


Funkcjonariusze zabrali 36-latce prawo jazdy. Wkrótce kobieta ma usłyszeć zarzuty. Informacja o zdarzeniu zostanie też przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje, czy kobieta naraziła dzieci na niebezpieczeństwo.


Policjanci podziękowali 52-latkowi za godną naśladowania postawę.

prz/hlk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie