Oboje byli pijani, prowadzili auto na zmianę. Uszkodzili pięć samochodów

Polska
Oboje byli pijani, prowadzili auto na zmianę. Uszkodzili pięć samochodów
swidnik.lubelska.policja.gov

Kierowca Audi, który usiłował zaparkować, uszkodził dwa samochody. Chwilę później to samo auto, ale już z kobietą za kierownicą, uderzyło w trzy kolejne pojazdy. Okazało się, że oboje 20-letni kierowcy Audi, mężczyzna i kobieta, mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 1:40 przy Alei Armii Krajowej w Świdniku. Jeden z mieszkańców zawiadomił policję, że próbujące zaparkować Audi wjechało w dwa stojące auta. Mieszkaniec ten zszedł na parking, aby zwócię uwagę kierowcy, i - jak powiedział - poczuł od niego alkohol.

 

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, znaleźli jedynie but, który prawdopdobnie spadł kierowcy z nogi - poinformowała polsatnews.pl rzeczniczka prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka. 

 

Chwilę później policjanci zobaczyli Audi, które tym razem był prowadzone przez młodą kobietę. Ta, na widok radiowozu, próbowała zawrócić na drodze jednokierunkowej, a gdy jej się to nie udało zaczęła cofać; uderzyła w dwa zaparkowane pojazdy, po czym ruszyła do przodu uderzając w kolejne auto.

 

Na miejscu pasażera siedział mężczyzna, którego wygląd zgadzał się z opisem podanym przez zgłaszającego zdarzenie mieszkańca.

 

Oboje zatrzymani zostali przebadani alkomatem, mieli ponad 1,5 promila alkoholu. Za ich czyny grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

rob/luq/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie