Schetyna: po raz kolejny gwarantuję - nic co przyznane, nie będzie odebrane

Polska

- Po powstaniu nowego rządu znajdziemy środki na podwyższenie zarobków nauczycieli o 1000 zł brutto i przywrócimy program in vitro - zadeklarował w sobotę podczas Rady Krajowej PO lider partii Grzegorz Schetyna. Odnosząc się do pomocy socjalnej, podkreślił, że "nic, co przyznane, nie będzie odebrane".

- W nowoczesnym państwie pomoc socjalna jest niezbędna. Po raz kolejny z całą mocą gwarantuję: nic, co przyznane, nie będzie odebrane. Obiecujemy to. Fundamentem są dobre warunki dla tych, którzy pracują - podkreślił Schetyna.

 

Szef PO zadeklarował, że rząd PO znajdzie środki na to, aby podnieść zarobki nauczycieli o 1000 zł brutto. - Obiecuję, już nigdy nie powtórzy się haniebny dzień, gdy polityk piastujący urząd prezydenta RP mówi, że podwyżki dla nauczycieli to populizm, a po chwili podpisuje prawie 1,5 mld na propagandę swojej partii w telewizji publicznej - dodał.

  

Schetyna zapowiedział również przywrócenie programu in vitro. - Dzięki temu w ciągu dekady urodzi się ponad 100 tys. polskich dzieci - powiedział lider PO.

 

"Koalicja Europejska to sposób na pokonanie autokratów, populistów i nacjonalistów"

 

Schetyna podkreślił, że przyszedł czas na wielki wybór Polaków i dlatego powołano Koalicję Europejską. - Powołaliśmy tę koalicję, bo chcemy być razem i nie damy się podzielić. To jest nowy Polski patent na zwycięstwo - jedność ludzi dobrej woli - oświadczył szef PO.

 

- Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie autokratów, populistów i nacjonalistów - podkreślił. - Przed nami nikt tego nie zrobił, a w jedności jest siła. Wiemy o tym - mówił polityk.

 

 

- Łączy nas coś, co od wieków jednoczy Polaków, czyli marzenie o silnej, pięknej i wolnej Polsce, w której władza jest skromna i służy obywatelom. Polsce, w której nikogo się nie odrzuca, nikogo nie prześladuje, gdzie ludzie szanują się nawzajem, bez względu na to jak są różni. Polsce, gdzie każdemu bez wyjątku chce się żyć. Polsce gospodarnej i zamożnej. To jest Polska jakiej pragniemy - mówił Schetyna. 

 

"Prawo jest bezwzględne i cierpliwe, znajdzie do was drogę" 

 

Według niego obecna władza tego nie rozumie. - Bizancjum, samodzierżawie, wojaże, policja polityczna, bezczelna propaganda. Polacy zawsze to odrzucą. U nas coś takiego nie przechodzi i to jest w naszym narodzie piękne - mówił Schetyna.

 

- Przyszłość Polski jest na zachodzie Europy, mówię to bardzo wyraźnie dzisiaj. Panowie z PiS-u wbijcie to sobie do głowy: tu jest Polska a nie Rosja, tu jest Zachód a nie Wschód. Tu nie ma miejsca na kasty, czarne sotnie, na cara, do którego się przychodzi z pieniędzmi w kopercie, tu jest Polska panie Kaczyński - mówił lider PO.

 

- My Polacy mówimy dzisiaj: nie ma równych i równiejszych a każde przestępstwo będzie rozliczone. Jeśli ktoś przyjmuje w kopercie łapówkę, to bez względu na to, czy jest szefem rządzącej partii, czy urzędnikiem gminy musi spotkać się prokuratorem, nie ma "zmiłuj się". Będzie musiał wytłumaczyć się z tego, będzie musiał wytłumaczyć się z tej koperty, odpowie przed sądem jak każdy, bo wolnej Rzeczpospolitej prawo jest równe dla wszystkich - oświadczył Schetyna.

 

Jak mówił, "tylko dla PiS równość nie jest oczywista". - Uwierzyli, że są lepszym sortem. Ale to dzisiaj się kończy i oni to wiedza, dlatego najsilniejsi z PiS uciekają po immunitet do Parlamentu Europejskiego, słabszych zostawiają - zaznaczył Schetyna. - Akcja ewakuacja nic im nie da, prawo jest bezwzględne i cierpliwe, znajdzie do was drogę - oświadczył Schetyna.

 

Propozycje rozmieszczenia kandydatów

 

W piątek wieczorem propozycje rozmieszczenia swych kandydatów na listach wyborczych omówił zarząd PO.

 

Władze Platformy rozstrzygnęły kilka spornych kwestii, które pojawiły się w trakcie ich układania. Była komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner wystartuje ostatecznie, mimo wcześniejszych wątpliwości, z miejsca czwartego listy w Warszawie. Były szef MSZ, europoseł PO Dariusz Rosati ma być "dwójką" listy w okręgu mazowieckim.

 

luq/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie