Schetyna: kłamstwo i manipulacja będzie główną osią kampanii wyborczej PiS

Polska
Schetyna: kłamstwo i manipulacja będzie główną osią kampanii wyborczej PiS
PAP/Tomasz Gzell

Jeżeli prezes PiS mówi o "swoich dzieciach i tworzy taką kłamliwą narrację, to znaczy, że kłamstwo i manipulacja będzie główną osią kampanii" wyborczej PiS - powiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który skrytykował wypowiedź wiceprezydenta stolicy o adopcji dzieci przez pary homoseksualne: "wara od naszych dzieci".

Podczas konwencji samorządowej PiS w Katowicach, Jarosław Kaczyński podziękował wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi "za szczerość". 

 

- Po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to, żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci - powiedział Kaczyński.

 

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił Kaczyński.

 

Grzegorz Schetyna podkreślił takie wypowiedzi Kaczyńskiego świadczą, że PiS boi się wyborczej porażki w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i krajowego.

 

Lider partii Wiosna Robert Biedroń napisał na Twitterze, że Kaczyński powinien zaadresować swoją wypowiedź do hierarchów Kościoła katolickiego.

 

 

 

Schetyna zdystansował się jednocześnie od wypowiedzi Rabieja i stwierdził, że krytykowana przez lidera Zjednoczonej Prawicy opinia wiceprezydenta Warszawy nie jest częścią programu Koalicji Europejskiej.

 

- Tę wypowiedź traktuję jako prywatną i ta wypowiedź jest nie do zaakceptowania. Dziwię się, że urzędnik samorządowy używa takich słów - oświadczył lider PO.

 

W piątek w "Dzienniku Gazecie Prawnej" ukazał się wywiad z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem, w którym mówił m.in. o kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją" - stwierdził w wywiadzie Rabiej.

 

Później we wpisie na Twitterze wiceprezydent stolicy podkreślił, że wyrażone w publikacji opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny".

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie