Ma zaledwie 15 miesięcy. Tak Rita walczy o zdrowie

Polska

Rita urodziła się z bardzo rzadką chorobą centralnego układu nerwowego - holoprosencefalią (mózgowie bez wyraźnego podziału na półkule). Ta ciężka wada wrodzona o podłożu genetycznym powoduje opóźnienie w rozwoju psychofizycznym. Dodatkowo u dziewczynki stwierdzono retinopatię, niedoczynność tarczycy i refluks żołądkowo-przełykowy.

15-miesięczna obecnie Rita wymaga intensywnej rehabilitacji, która wspomaga jej rozwój. 

 

Dziewczynka jest jednym z wielu dzieci, którym pomaga Fundacja Polsat. Dzięki pieniądzom zebranym przez tę jedną z największych w Polsce organizacji pozarządowych, chore dzieci mają ułatwiony dostęp do zabiegów, operacji, terapii i rehabilitacji.

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 33 890 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 214 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. 

 

Wystarczy chcieć

 

 

Działania Fundacji prezentuje m.in. cotygodniowy program w Polsat News "Wystarczy chcieć", emitowany w niedziele o godz. 13:30.

 

Najbliższy odcinek poświęcony będzie wadom postaw u dzieci. Według lekarzy, aż 90 proc. dzieci w Polsce ma wady postawy. Najczęściej są to wady kręgosłupa, czyli jednego z najważniejszych elementów układu kostnego naszego organizmu. 

 

W programie m.in. o tym, w jaki sposób dbać o kręgosłup, jakich postaw unikać (nawet jeśli są pozornie proste, albo wydają się na wygodne). Autorzy przetestują plecaki i wybiorą najkorzystniejszy dla pleców dziecka.

dro/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze