Fundacja Polsat nagrodzona przez Rzecznika Praw Dziecka. "Za tysiące uratowanych dzieci"

Polska

- Za tysiące uratowanych dzieci, za ich życie i zdrowie. Słoneczko Polsatu jest bardzo widoczne, bardzo mocno świeci i grzeje - powiedział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który przyznał Fundacji Polsat Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Odznaczenie ustanowione przez prezydenta RP odebrała prezes zarządu Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu jeden lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 33 070 małych pacjentów i wsparła finansowo 1 211 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Łącznie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 229 mln zł. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

 

Wystarczy chcieć

 

Od jesieni 2008 r. w niedziele na antenie Polsat News emitowany jest program Fundacji Polsat pod nazwą "Wystarczy chcieć".

 

W każdym odcinku autorzy programu omawiają i przedstawiają ważny problem społeczny związany z leczeniem dzieci i systemem zdrowotnym w Polsce.

 

Choć program powstaje pod patronatem Fundacji Polsat, odwołuje się także do działań innych fundacji i organizacji pozarządowych, bo - jak podkreślają szefowie fundacji - jego celem nadrzędnym jest walka o dobro i zdrowie dzieci, edukacja społeczeństwa w tym zakresie i walka z patologiami dotykającymi służbę zdrowia.

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki programu dostępne są na polsatnews.pl.

 

Wydarzenia, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie