Dwa tysiące za gola. Piłkarze zagrają dla podopiecznego Fundacji Polsat

Polska
Dwa tysiące za gola. Piłkarze zagrają dla podopiecznego Fundacji Polsat
Polsat News

W trakcie ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga przed przerwą zimową sponsor tytularny rozgrywek zachęca piłkarzy do wzmożonej skuteczności pod bramką rywala. Za każdego gola strzelonego w najbliższy weekend na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat, sponsor rozgrywek wpłaci 2 000 zł.

9-letni chłopiec urodził się z zespołem Aperta. Jest to choroba genetyczna objawiająca się szeregiem wad wrodzonych. Obecnie chłopiec jest już po kilku operacjach, przed nim kolejny poważny zabieg polegający na oddzieleniu kości środkowej części twarzy od czaszki.

 

- Pomoc chorym dzieciom leży u podstaw działania Fundacji Polsat. Każdego miesiąca przyznajemy około 200 dotacji przeznaczonych na leczenie i rehabilitację dzieci. Mamy pod opieką także dzieci, których koszt leczenia jest bardzo wysoki, jak u Antosia. W ciągu dziewięciu lat Antoś miał już pięć operacji ratujących jego życie, czeka na kolejną w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ludziom o dobrym sercu i akcjom takim jak “Fortuna za gole” możemy zmienić świat Antosia na lepszy - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

 

 

 

W poprzedniej serii gier Fortuna 1 Liga padło 18 goli. Organizatorzy akcji liczą jednak, że zawodnicy pokuszą się w najbliższy weekend o wynik bramkowy zbliżony chociażby do tego z 10 i 11 listopada, gdy strzelono aż 32 bramki. W trzech ostatnich kolejkach na pierwszoligowych boiskach nie było ani jednego bezbramkowego remisu.

 

 

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od 22 lat kieruje wsparcie do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą ponad 33 tysiące małych pacjentów i wsparła finansowo ponad 1200 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

dk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie