Kilka milionów Mikołajów przed telewizorem. Akcja Fundacji Polsat. "Wystarczy usiąść i popatrzeć"

Polska

- Wystarczy usiąść, zaparzyć herbatkę albo kawę, i popatrzeć - zauważyła prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc w programie "Wydarzenia i Opinie" mówiąc o Mikołajkowym Bloku Reklamowym. Pieniądze w całości przekazywane są na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. - Dokładamy się też do operacji, które odbywają się za granicą - dodała. W ciągu 14 lat zebrano ponad 17,5 miliona złotych.

Akcja Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media odbyła się już po raz piętnasty. 6 grudnia punktualnie o godz. 18:45, nie wychodząc z domów, widzowie mogli wesprzeć chore dzieci - podopiecznych Fundacji Polsat - oglądając Mikołajkowy Blok Reklamowy.


Specjalny blok reklamowy emitowany był na antenie telewizji Polsat, w telewizji internetowej IPLA oraz na stronie Polsat.pl.

 

Podczas poprzednich 14. edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego udało się zebrać ponad 17,5 miliona złotych. Do dnia emisji 15. Mikołajkowego Bloku Reklamowego Fundacja Polsat objęła swoją pomocą ponad 33 tysiące dzieci.

 

"Bardzo często to są samotne matki"


Wpływy z Mikołajkowego Bloku Reklamowego, obliczone na podstawie wyników oglądalności, zostały przekazane w całości na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. - Dokładamy się też do operacji, które odbywają się za granicą, gdzie rodzice nie mają żadnych szans, żeby takie pieniądze, jakie są potrzebne, w jakikolwiek sposób zgromadzić - mówiła Krystyna Aldridge-Holc w programie "Wydarzenia i Opinie"

 

- Bardzo często to są samotne matki. I często jest tak, że te samotne matki mają dwoje, a nawet troje niepełnosprawnych dzieci - zauważyła Krystyna Aldridge-Holc.


Przypomniała, że przed dwoma laty, wspólnie ze studentami z Wrocławia, Fundacja Polsat opiekowała się rodziną, "gdzie matka z dwójką niepełnosprawnych synów mieszkała na 10 metrach kwadratowych". - Bez łazienki, bez wody, warunki koszmarne - opisywała sytuację niektórych podopiecznych fundacji.

 

Wymieniając najnowsze osiągnięcia fundacji w 2018 r. Aldridge-Holc wymieniła remonto pracowni laserowej w Gdańsku. - W tej chwili jest to chyba najlepiej wyposażony ośrodek terapii laserowej w Polsce - zauważyła. 

 

Żeby stać się podopiecznym Fundacji Polsat wystarczy wejść na jej stronę internetową lub napisać list. - Wszystkie listy do nas dochodzą, na te listy odpowiadamy. Wszyscy dostają pomoc, jeżeli się kwalifikują - wyjaśniała prezes fundacji. Kryteria opisane są szczegółowo na stronie fundacji.

 

Jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce


Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu dwóch lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś fundacja objęła swoją pomocą kilkadziesiąt tysięcy małych pacjentów i wsparła finansowo ponad tysiąc szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Do dnia emisji 15. Mikołajkowego Bloku Reklamowego na cele statutowe fundacja przekazała 230 117 406,85 złotych.

 

Wyniki 15. Mikołajkowego Bloku Reklamowego znane będą w piątek rano. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie