40-lecie Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja Polsat z medalem przyjaciela kliniki

Polska

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. To także instytut badawczy, pracujący na rzecz nowoczesnej pediatrii. Przez 22 lata współpracy Fundacja Polsat przekazała do kliniki CZD 25 mln zł. Ufundowano m.in. duży blok operacyjny, oddział intensywnej opieki medycznej oraz rozbudowano klinikę neonatologii.

Przez lata współpracy Fundacja Polsat przekazała do kliniki CZD 25 mln zł. Ufundowano min. duży blok operacyjny, ogromny oddział intensywnej opieki medycznej czyli dziecięce centrum transplantacji oraz rozbudowano klinikę neonatologii.

 

- Dzięki Państwu rozszerzyła działalność neonatologia. W tej chwili mamy chyba największą w Polsce klinikę, która zajmuje dwa piętra tak dużego szpitala i stanowi podstawę do wykonywania różnych zabiegów, w tym kardiochirurgicznych - powiedział w rozmowie z reporterem Polsat News prof. Piotr Socha, z-ca dyrektora CZD ds. nauki. 

 

Profesor podkreślił, że dzieci, które przyjeżdżają leczyć się tutaj, z całej Polski mają szansę na dobre warunki hospitalizacji. Dodał również, że medycyna ma coraz większe możliwości, ale koszty ratowania życia i zdrowia ludzkiego są w tej chwili ogromne. Dlatego ma nadzieję, że idea wspierania, która została zaszczepiona w sercach ludzi 40 lat temu będzie trwała jak najdłużej.

 

"Bardzo bliska mojemu sercu jest Klinika Neonatologii i Patologii Noworodka"

 

Prezes zarządu Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc w rozmowie z reporterem Polsatu News Bartoszem Kwiatkiem podkreślała, że Fundacja skupia się głównie na indywidualnej pomocy dzieciom. Z drugiej jednak strony ma świadomość, że do CZD trafiają dzieci z całej Polski dlatego fundacja stara się odpowiadać na potrzeby, o których informują ją profesorowie czy doktorzy pracujący na poszczególnych oddziałach. 

 

Pani prezes przyznała, że najbliższa jej sercu jest klinika Neonatologii i Patologii Noworodka.  Podkreśliła bliskie relacje Fundacji i CZD. - Jesteśmy prawie jak rodzina - powiedziała Aldridge-Holc.

 

 

polsatnews.pl

 

las/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie