Zjednoczmy się w drugiej turze i wygramy ten Kraków - przekonuje Wassermann

Polska

- Wzywam wszystkich, którzy chcą zmiany w Krakowie, którzy nie chcą już prezydentury Jacka Majchrowskiego, zjednoczmy się w drugiej turze i wygramy ten Kraków - powiedziała Małgorzata Wassermann, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa. Według sondażu Ipsos do drugiej tury wyborów na prezydenta tego miasta przechodzą Jacek Majchrowski (43,7 proc.) i Wassermann (33,6).

 

Wassermann przemawiając po ogłoszeniu danych sondażowych pogratulowała swoim kontrkandydatom. Zwróciła uwagę, że "PO, Nowoczesna, PSL nie odważyły się nawet wystawić swoich kandydatów".

 

- My osiągnęliśmy taki wynik w sytuacji, kiedy jest pięć ugrupowań przeciwko nam - podkreśliła posłanka PiS.

 

- Pierwsza tura to jest pewien etap walki za nami (…). Ja wierzę w to, że jeżeli wyborcy - apeluję i proszę naszych pozostałych kontrkandydatów - chcą tych zmian, uwierzą w to, to pokażemy im, że Kraków w końcu może być wolny od smogu, od korków, od deweloperów, którzy w dziki sposób zabudowują Kraków. Ja wierzę w to, że przez te dwa tygodnie wykonamy tę prace i za dwa tygodnie zobaczycie, że będziemy się tutaj cieszyć - przekonywała.

 

Wieczór wyborczy Małgorzaty Wassermann odbył się w krakowskim Hotelu Novotel. Ogłoszenie sondażowych wyników zostało przyjęte przez uczestników spotkania brawami. W wieczorze uczestniczyli m.in. wicepremierzy Beata Szydło i Jarosław Gowin oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Wicepremier Szydło powiedziała dziennikarzom, że nastał czas na kobietę prezydenta w Krakowie. - Ja wierzę, że piąty raz on (Jacek Majchrowski - red.) nie wygra i wygra Małgorzata Wassermann - zaznaczyła.

 

Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego ocenił, że Kraków wciąż pozostaje jednym z dużych miast, gdzie Zjednoczona Prawica ma największe szanse na odniesienie zwycięstwa dzięki kandydaturze posłanki PiS.

 

- Kraków nie lubi polityków skrajnych - Małgorzata Wassermann prowadziła bardzo wyważoną, bardzo kulturalną, w najlepszym tego słowa znaczeniu, kampanię i moim zdaniem taką kampanię będzie prowadziła też przez najbliższe dwa tygodnie - stwierdził Gowin.

dro/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie