Zdanowska: to Łódź zdecydowała o swoim losie, nie politycy

Polska

- Tu jest Łódź, to Łódź decyduje o swoim losie. Teraz bierzemy się do pracy - przed nami 17 wspaniałych planów dla naszych dzielnic i osiedli. powiedziała Hanna Zdanowska, która - według sondażu Ipsos - wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Łodzi.

Według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Ipsos dla Polsatu, TVP i TVN ubiegająca się o reelekcję Zdanowska, popierana przez Koalicję Obywatelską, uzyskała 70,1 proc. i wygrała wybory w I turze.

 

Tuż po ogłoszeniu wyników sondażu Zdanowska nie kryła zadowolenia. Podziękowała łodzianom za głosy, oraz słowa wsparcie, które - jak mówiła - miała z całej Polski.

 

Jak stwierdziła, wynik, który uzyskała pokazuje, że mieszkańcy Łodzi są dumni ze swojego miasta. Zaznaczyła, że nie byłoby jej w miejscu, w którym jest, gdyby nie mieszkańcy, którzy jej zaufali. Podkreśliła, że Łódź jest znowu na właściwym torze.

 

- Wygraliśmy my. Tu jest Łódź, to Łódź decyduje o swoim losie. (...) Teraz bierzemy się do pracy - przed nami 17 wspaniałych planów dla naszych dzielnic i osiedli. Zobowiązanie kosztuje - powiedziała.

 

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Zdanowska zapowiadała m.in. dokończenie rewitalizacji śródmieścia i rozpoczęcie zmian na osiedlach, w które miasto chce zainwestować miliony złotych. 

 

Również w poprzednich wyborach Zdanowska wygrała w pierwszej turze wyborów. Pokonała wtedy kandydatkę PiS Joannę Kopcińską. Na Zdanowską zagłosowało wtedy 54,08 proc. wyborców, a na Kopcińska - 22,89 proc.

 

 

Drugie miejsce w wyborach na prezydenta Łodzi zajął poseł PiS Waldemar Buda. Zdobył 24,2 proc. głosów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie