Kaczyński: wygraliśmy z wynikiem, który dobrze wróży w wyborach parlamentarnych

Polska

- Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to jest dobra runda - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. Według sondażu IPSOS w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 32,3 proc. ; Koalicja Obywatelska - 24,7 proc.

PSL uzyskało  - 16,6 proc.; Kukiz'15 - 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. 

 

- Musimy zachować spokój, ale jeśli to, co jest w tej chwili, będzie potwierdzone, przynajmniej generalnie (...), to będziemy mogli starać o władze w wielu miejscach, jeżeli chodzi o sejmiki samorządowe. Będziemy mogli w pewnych ważnych miastach walczyć w drugiej rundzie i jednocześnie będziemy musieli, i to jest mój główny przekaz, bardzo ciężko pracować w ciągu kolejnego roku, także po to, by w ostatnich momentach przed wyborami nie spadały na nas różne ciosy - mówił Kaczyński.

 

Zaznaczył, że bardzo by chciał, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze. "Żeby tego co nazywa się w nowopolszczyźnie fake newsem było, dużo, dużo mniej" - dodał prezes PiS.

 

Z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos wynika, że w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., 16,6 PSL - proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15.

 

Premier: to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III RP

 

- Dziękuję wszystkim, z którymi pracowaliśmy dla tego bardzo dobrego wyniku; jeżeli potwierdzą się sondaże, to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III Rzeczpospolitej - mówił premier Mateusz Morawiecki po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych.

 

- Bardzo dziękuję wszystkim, których na naszej trasie spotkałem, wszystkich z którymi pracowaliśmy tak bardzo intensywnie dla tego bardzo dobrego wyniku - mówił premier.

 

- Jeżeli potwierdzą się sondaże, te 30 procent z hakiem, to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III Rzeczpospolitej, ale zaczekajmy - dodał szef rządu.

 

Morawiecki dodał, że "najważniejsze to praca, pokora i służba, czyli dalsza ciężka praca na rzecz zwycięstwa" w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego i jesiennych wyborach parlamentarnych. - To jest w zasięgu ręki - ocenił.

paw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze