Kaczyński w szpitalu po operacji. Pod opieką lekarzy "jeszcze przez parę tygodni"

Polska

- Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest po operacji kolana. Zabieg najprawdopodobniej się udał, a stan Jarosława Kaczyńskiego jest "bardzo dobry - poinformował w Radomiu Adam Bielan, wicemarszałek Senatu (Porozumienie). Politycy PiS przekonują, że były premier powinien być w szpitalu jak najdłużej, bo "lepiej żeby się wykurował".

- Przeszedł zabieg, stan zdrowia jest bardzo dobry. W ciągu kilku najdalej kilkunastu dni opuści szpital - powiedział w Radomiu senator Adam Bielan (Porozumienie).

 

Z kolei według Jarosław Gowina, "kłopoty są poważne", choć "całkowicie punktowe: chodzi o kłopoty z kolanem". - Myślę, że jeszcze przez parę tygodni pan prezes Kaczyński będzie musiał pozostawać pod opieką lekarzy, czy to w szpitalu, czy w domu, ale to nie przeszkadza mu w aktywnym uczestnictwie w życiu politycznym - stwierdził w czwartek wicepremier, minister nauki, koalicjant PiS w radiowych "Sygnałach Dnia".

 

"Przeszedł zabieg na kolano"

 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek podziękowała za ciepłe słowa pod adresem prezesa i życzenia powrotu do zdrowia.

 

 

- Jarosław Kaczyński od ponad dziesięciu lat jest pod opieką Wojskowego Instytutu Medycznego, główną przyczyną problemów zdrowotnych, w tym obecnie trwającej hospitalizacji, jest choroba zwyrodnieniowa stawów - powiedziała.

 

- Prezes przeszedł zabieg na kolano. Teraz czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja - poinformowała.

 

Jak dodała, o tym, jak długo "to wszystko będzie trwało, zdecydują oczywiście lekarze".

 

Kaczyński "nie jest tancerzem"

 

- Prezes jest aktywny, istnieją telefony, jest odwiedzany przez najważniejszych polityków więc pracuje cały czas, przypominam, że nie jest tancerzem, nie jest piłkarzem, więc nie potrzebuje kolana do pracy - powiedział reporterowi Polsat News senator Adam Bielan (Porozumienie).

 

Z wypowiedzi Bielana wynika, że politycy PiS nie chcą szybkiego powrotu prezesa Jarosława Kaczyńskiego do normalnej pracy.

 

- Zależy nam na tym, żeby porządnie się zrehabilitował, żeby te problemy związane z urazem kolana się w przyszłości nie odnawiały. Wolelibyśmy, żeby był dłużej w szpitalu i porządnie się wyleczył, niż żeby wyszedł przedwcześnie - stwierdził Bielan. - Bo pali się do tego, żeby wyjść ze szpitala. Wydaje mi się, że lepiej byłoby, żeby porządnie się wykurował -stwierdził senator Porozumienia.

 

Prezes w dobrym humorze

 

Według Bielana, Kaczyński nie chce jednak spędzać czasu w lecznicy.

 

- Prezes na własne życzenie opuścił szpital, bodaj dwa tygodnie temu na dwa dni, później wrócił na badania - poinformował Bielan.

 

Według niego Kaczyńskiego nie opuszcza dobry humor.

 

- Żartuje z tych wszystkich plotek dotyczących stanu jego zdrowia, jest w świetnym nastroju. Plotki dotyczące stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pojawiają się od lat 90. i wydaje mi się, że pan prezes ma już grubą skórę - powiedział na koniec Bielan.

 

polsatnews.pl

hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie