Kaczyński zdrowy czy chory; co z PiS, gdyby prezes wycofał się z polityki. Sondaż

Polska
Kaczyński zdrowy czy chory; co z PiS, gdyby prezes wycofał się z polityki. Sondaż
Polsat News

56 proc. badanych Polaków uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien wycofać się z polityki; nieco przeważa też opinia, że pomogłoby to partii - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. 18 proc. ankietowanych oceniło, że Kaczyński jest "zdrowy"

"Stan zdrowia prezesa PiS jest obiektem spekulacji od wielu dni" - pisze portal. Kaczyński od czwartku leży w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie, w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Politycy PiS przekonują, że poza kontuzją kolana prezesowi nic nie dolega. 

 

Losy PiS bez prezesa

 

Na pytanie "Jak oceniasz stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego" 46 proc. pytanych odpowiedziało, że jest chory, 36 proc. - że trudno powiedzieć, a 18 proc. - że jest zdrowy.

 
Z kolei na pytanie o opinię ws. dalszej kariery politycznej Kaczyńskiego 56 proc. ankietowanych odpowiedziało, że powinien wycofać się z polityki, z czego 38 proc. opowiedziało się za tym "zdecydowanie". 24 proc. badanych sądzi, że prezes PiS nie powinien tego robić. "Trudno powiedzieć" uznało 20 proc.
 

Najbardziej przekonani o konieczności zakończenia kariery przez Kaczyńskiego są wyborcy PO (77 proc. wobec 15 proc.). Większość wyborców PiS nie widzi takiej konieczności (53 proc.), ale blisko 1/3 z nich zgadza się w tej kwestii z opozycją (30 proc.).

 

A jakie byłyby losy PiS gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z polityki: 34 proc. badanych uważa, że pomogłoby to partii, 32 proc. - że zaszkodziłoby.

 

Badanie dla WP na panelu Ariadna zostało przeprowadzone w dniach 4-8 maja na reprezentacyjnej próbie 1077 osób metodą CAWI.

 

wp.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie