Premier skomentował wystąpienie Kaczyńskiego. "Wszyscy się śmieją, a powinni się bać"

Polska
Premier skomentował wystąpienie Kaczyńskiego. "Wszyscy się śmieją, a powinni się bać"
PAP/Leszek Szymański
Donald Tusk skomentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

Donald Tusk w mediach społecznościowych odniósł się do sobotniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS podczas mówił, że jego ugrupowanie startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego "by powiedzieć nie" choć "dzisiaj są na tak". "Wszyscy się śmieją, a powinni się bać" - stwierdził premier.

Jesteśmy na tak i wzywamy wszystkich, by byli na tak. To dzisiaj hasło najważniejsze. To przekaz tej konferencji - mówił prezes PiS w sobotę. 

 

Kaczyński podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość "jest na tak" dla rozbudowy, innowacji, rozwoju małych i wielkich inwestycji jak np. CPK.

 

Następnie odniósł się do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Podkreślił, że PiS "będzie bronić polskich interesów" w kwestiach m.in. Zielonego Ładu, paktu migracyjnego czy wprowadzenia euro. 

Premier skomentował słowa Kaczyńskiego. Pisał o "rozwaleniu Unii" 

- Idziemy tam, by powiedzieć temu wszystkiemu nie, ale nie mówimy nie, bo jesteśmy dzisiaj na tak - powiedział prezes PiS. 

 

ZOBACZ: Jacek Saryusz-Wolski może być komisarzem UE? Leszek Miller: Ciemny lud to kupi

 

"Wszyscy się śmieją, a powinni się bać" - napisał premier. 

 

'Dzisiaj na tak', dzień po wyborach ruszą z proputinowskimi partiami rozwalać Unię. Bo zabrakło Twojego głosu" - dodał. 

Premier o zachowaniu Morawieckiego: Głupota? Zdrada?

W sobotę Donald Tusk odniósł się w mediach społecznościowych do wizyty Mateusza Morawieckiego w konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych w Budapeszcie. 

 

"Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy. Morawiecki w tym czasie ustala w Budapeszcie wspólną antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy. Głupota? Zdrada? Czy jedno i drugie? - napisał premier. 

 

ZOBACZ: Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Premier ma dwie zagraniczne emerytury

 

Były premier postanowił odpowiedzieć na wpis Donalda Tuska. 

 

"Jest Pan nędznym propagandystą, który jest współodpowiedzialny za to, co dzieje się dziś na Ukrainie" - napisał. "W czasie, gdy realizowaliście reset z Rosją oni się zbroili i szykowali plany zniszczenia Ukrainy. Tak mocno spaliście w Europie, że Niemców trzeba było budzić przez kilka dni po wybuchu wojny. Gdyby nie polski rząd w lutym 2022 roku to Ukraina mogła upaść" - dodał Morawiecki. 

 

Dawid Skrzypiński / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie