Wybory w rodzinnej miejscowości Szydło. Kandydat PiS przegrał w Brzeszczach

Polska
Wybory w rodzinnej miejscowości Szydło. Kandydat PiS przegrał w Brzeszczach
PAP/Paweł Supernak
Kandydat PiS przegrał w Brzeszczach - rodzinnej miejscowości Szydło

W Brzeszczach (woj. małopolskie) już w pierwszej turze mieszkańcy wybrali burmistrza w niedzielnych wyborach samorządowych. W rodzinnej miejscowości Beaty Szydło kandydat PiS - Krzysztof Kolasa - zajął ostatnie miejsce. Walkę o fotel burmistrza w Brzeszczach wygrał Radosław Paweł Szot, reprezentujący Wspólnotę Samorządową Gminy Brzeszcze.

Niedzielne wybory samorządowe w pierwszej turze rozstrzygnęły się m.in. w miejscowości Brzeszcze, gdzie mieszkańcy wybierali burmistrza.

 

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, wygrał Radosław Paweł Szot z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze, zdobywając 57,71 proc. poparcia.

Rodzinna miejscowość Beaty Szydło. Kandydat PiS na ostatnim miejscu

Drugi najlepszy wynik osiągnął Łukasz Bartłomiej Korczyk z KWW Razem dla Gminy Brzeszcze, otrzymując 25,86 proc. Na ostatnim miejscu znalazł się kandydat PiS Zbigniew Krzysztof Kolasa z 16,43 proc. poparcia.

 

Przypomnijmy, Beata Szydło była burmistrzem Brzeszczy w latach 1998 - 2005.

 

ZOBACZ: Porażka Oskara Szafarowicza. "Otarł się o mandat"

 

Europosłanka jeszcze w niedzielę po ogłoszeniu wyników exit poll cieszyła się z rezultatów partii. "Zwyciężyliśmy dziś i zwyciężymy wkrótce w wyborach europejskich. A Tusk niech tkwi w swoim świecie fejków i trolli" - napisała w serwisie X (dawniej Twitter).  

 

Oficjalne wyniki z PKW na bieżąco można śledzić w naszej relacji na żywo TUTAJ

 

O zwycięstwie PiS mówił jeszcze podczas wieczoru wyborczego w niedziele prezes Jarosław Kaczyński. - Dziewiąte nasze zwycięstwo. Zwycięstwo, które powinno dla nas być przede wszystkim zachętą do pracy. Bo okazuje się, że ci, którzy już nas chcieli chować... Jak to powiedział kiedyś Mark Twain: "Wiadomość o mojej śmierci jest cokolwiek przedwczesna" - powiedział.


- Mówiono, że będziemy mieli tylko jedno województwo. Daj Boże, że będziemy mieli dużo, dużo więcej - mówił.

 

ZOBACZ: Był jedynym kandydatem na wójta Wilkowic. Przegrał


Podczas wypowiedzi po ogłoszeniu pierwszych sondaży late poll w niedzielę prezes PiS nie odniósł się w do porażki w pierwszej turze kandydata PiS na prezydenta Warszawy Tobiasza Bocheńskiego. W stolicy reelekcję wywalczył kandydat KO Rafał Trzaskowski. Jak wynika z danych PKW, Trzaskowski otrzymał 57,41 proc., a Bocheński 23,1 proc.

Aneta Wasilewska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie