Tragedia podczas safari w Zambii. Turystka zmarła po ataku dzikiego zwierzęcia

Świat
Tragedia podczas safari w Zambii. Turystka zmarła po ataku dzikiego zwierzęcia
Wikimedia Commons/David Berkowitz
Tragedia podczas safari w Zambii

Słoń zaatakował grupę turystów podczas safari w Parku Narodowym Kafue w Zambii. Kierowca znalazł się w potrzasku, nie mógł wyminąć zwierzęcia, które zaczęło przewracać samochód. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła 80-letnia kobieta. Kilka osób jest rannych.

Sześcioro turystów pojechało w sobotę na safari do Kaufe Nationa Park. Wycieczkę zorganizowało biuro Wilderness Zambia. Dramatyczny przebieg podroży został nagrany i udostępniony w mediach społecznościowych. Na wideo widać, jak rozpędzony słoń biegnie wprost na ich samochód

Tragedia podczas safari. Słoń zaatakował samochód

Gdy słoń dogonił auto, kierowca nagle się zatrzymał. Z oświadczenia biura turystycznego wynika, że nie mógł jechać dalej, ponieważ "trasa była zablokowana".

 

- Nasi przewodnicy są dobrze wyszkoleni i doświadczeni, ale w tym przypadku teren i roślinność sprawiły, że trasa przewodnika została zablokowana i nie mógł on wystarczająco szybko wyprowadzić pojazdu z tego niebezpieczeństwa - powiedział Keith Vincent, dyrektor generalny Wilderness Zambia.

 

ZOBACZ: Indie: Ucieczka na safari. Słoń atakował samochód

 

Nie pomogły krzyki, które miały odstraszyć słonia. Dzikie zwierzę podniosło samochód i dwukrotnie go przewróciło. Pojazd miał jedynie materiałowy dach. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła 80-letnia Amerykanka. Inna kobieta została poważnie ranna. Na miejsce wezwano helikopter, którym zabrano ją do szpitala. 

 

Czworo pozostałych pasażerów odniosło lekkie obrażenia i otrzymali pomoc medyczną na miejscu. "To tragedia. Składamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinie zmarłej" - przekazał organizator wycieczki.

To nie pierwszy taki przypadek 

Do podobnego zdarzenia doszło w 2021 roku. Wówczas rozjuszony, kilkutonowy słoń zaatakował samochód z turystami na safari w Parku Narodowym w RPA.

 

Zwierzę próbowało wywrócić pojazd. Zaatakowani turyści mogą mówić jednak o sporym szczęściu, bo skończyło się tylko na strachu. Wszystkim udało się uciec z samochodu i schronić w drugim pojeździe. Nikt nie został ranny. 

 

ZOBACZ: Stado lwów rzuciło się na kobiety z dziećmi w angielskim Parku Safari

 

Według New York Post, który opisuje sytuację, zwierzę zareagowało agresywnie, gdyż było pobudzone ze względu na okres godowy - z powodu rosnącego poziomu testosteronu, samce słoni stają się wtedy bardziej agresywne

Agata Sucharska / /dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie