Indie: Ucieczka na safari. Słoń atakował samochód

Świat
Indie: Ucieczka na safari. Słoń atakował samochód
Twitter/supriyasahuias/FLICKR/Jon Connell
Ucieczka przed słoniem na safari

Słoń biegnie za pojazdem, jest coraz bliżej. W pewnym momencie jego kły znajdują się tuż przed przednią szybą jeepa. Kierowca jednak nie traci nerwów i cofając ucieka przed rozwścieczonym zwierzęciem. Nagranie trafiło do sieci.

Safari może być niezwykłą przygodą dla miłośników przyrody, gdzie mogą z bliska zobaczyć żyjące w dziczy zwierzęta. Jednak takie spotkanie może być też pełne niebezpieczeństw, kiedy zwierzęta będą miały dosyć obecności turystów. W tym przypadku skończyło się ucieczką przed słoniem.

 

Nagranie opublikowała Supriya Sahu urzędniczka stanu Tamilnadu w Indiach. Ma pochodzić z safari w rejonie rzeki Kabini w południowych Indiach. "Czapki z głów przed kierowcą" - napisała Sahu, dodając, że opanowanie prowadzącego pojazd jest godne pochwały.

 

 

Rzeczywiście, kierowca musiał zachować stalowe nerwy, kiedy na jego samochód nacierał rozwścieczony słoń, głośno przy tym trąbiąc. Szczególnie, że kiedy słoń atakował pojazd, mężczyzna jechał na biegu wstecznym.

 

ZOBACZ: Indie: Nagrywał relację na Instagram. Uderzył go przejeżdżający pociąg

 

W komentarzach pod filmem również byli pełni podziwu dla kierowcy. Zwracali uwagę, że kontrolował prędkość tak, by nie stracić panowania nad pojazdem, a jednocześnie zmęczyć słonia. Inni zaś pisali o swoich obawach odnośnie funkcjonowania safari. Argumentowali, że wkraczanie na terytorium zwierząt zawsze wiąże się z ryzykiem niebezpiecznym wypadków i dzikie zwierzęta powinno się zostawić w spokoju.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie