Immunitet Tomasza Grodzkiego. Prokuratura cofnęła wniosek o uchylenie

Polska Dawid Skrzypiński / Bartosz Treder / polsatnews.pl
Immunitet Tomasza Grodzkiego. Prokuratura cofnęła wniosek o uchylenie
AP/Czarek Sokolowski
Decyzja w sprawie immunitetu byłego marszałka Senatu

Prokurator Regionalny w Szczecinie informuje, że podjął decyzję o wycofaniu wniosku dotyczącego wyrażenia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie Senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej - czytamy w komunikacie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

"Decyzja powyższa poprzedzona była uważną analizą zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Na jego podstawie nie można uznać, że przedstawiona we wniosku o uchylenie immunitetu parlamentarnego wersja zdarzeń z udziałem Pana Tomasza Grodzkiego, wypełniająca znamiona przestępstw z oskarżenia publicznego była wersją jedynie słuszną i uprawnioną" - poinformowano w oświadczeniu prokuratury.

Immunitet Tomasza Grodzkiego. Decyzja prokuratury

Wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu został cofnięty. Prokurator Regionalny w Szczecinie Wojciech Szcześniak "podjął decyzję o wycofaniu wniosku dotyczącego wyrażenia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej" – poinformowała szczecińska prokuratura.

 

ZOBACZ: Oświadczenie adwokata Tomasza Grodzkiego. "Organy ścigania próbują zdyskredytować senatora"

 

Po analizie wniosku przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie stwierdzono "istotne niespójności tez w nim zawartych z tezami aktu oskarżenia w sprawie przeciwko Krzysztofowi K. i innym". Założenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Grodzkiego sformułowano właśnie na podstawie materiału dowodowego zebranego w tej sprawie. 

 

Ponadto wniosek miał posiadać "liczne braki i błędy, które dyskwalifikowały go jako pismo procesowe".

 

ZOBACZ: Pegasus. Kierownictwo PiS zwołało spotkanie na Nowogrodzkiej. Chodzi o podsłuchy

 

"W uzasadnieniu wniosku zawarte są między innymi stwierdzenia o charakterze przypuszczającym, dotyczące okoliczności mających obciążać Tomasza Grodzkiego, których nie można uznać za ustalenia faktyczne o charakterze pewnym" - czytamy.  

Decyzja w sprawie immunitetu byłego marszałka Senatu

Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła na początku stycznia do sądu akt oskarżenia wobec 30 osób podejrzewanych o korupcję w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie. Wśród nich miał znajdować się Tomasz Grodzki, który miał zorganizować i brać udział w nielegalnym procederze. 

 

ZOBACZ: Zbigniew Konwiński broni Tomasza Grodzkiego: Wcześniej nie budził zainteresowania prokuratury

 

"Postępowanie miało na celu podważenie autorytetu prof. Tomasza Grodzkiego, którego organy ścigania próbują zdyskredytować i przykryć jego kosztem kolejną aferę, dotyczącą osób związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość" - napisał w oświadczeniu mec. Jacek Dubois o sprawie rzekomych zarzutów byłego marszałka Senatu. W piśmie stwierdzono również, że polityk jest "przekonany o niewinności".

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie