Jarosław Kaczyński wykona telefon. Chce dymisji polskiego komisarza

Polska
Jarosław Kaczyński wykona telefon. Chce dymisji polskiego komisarza
Polsat News
Jarosław Kaczyński

- Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powinien zakończyć swoją misję - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Będę go dzisiaj o to prosił, ale nie mam żadnego na to wpływu - zaznaczył. Kaczyński odniósł się także do trwających protestów rolników.

- Sądzę, że pan komisarz Wojciechowski powinien zakończyć swoją misję - powiedział w Sejmie Jarosław Kaczyński zapytany przez dziennikarzy o ocenę działań unijnego komisarza ds. rolnictwa.

 

- Będę go dzisiaj o to prosił telefonicznie - zaznaczył prezes PiS. - Ale czy zakończy, tego nie wiem, bo ja nie mam żadnego wpływu na to, czy on jest komisarzem, czy nie - wyjaśnił.

 

Jak dodał polityk, "to jest wyłącznie jego decyzja". - Ze względu na te bardzo niefortunne wypowiedzi, powinien tę swoją misję zakończyć - powtórzył.

 

- To zresztą jest jej skrócenie tylko o kilka miesięcy, bo przecież kolejny komisarz będzie wyłoniony przez większość - przekazał prezes PiS.

 

WIDEO: J. Kaczyński o komisarzu J. Wojciechowskim: Będę go prosił, aby zakończył swoją misję


Kaczyński: Polityka Unii prowadzi do upadku rolnictwa

Prezes PiS odniósł się do trwających strajków rolników. - Protesty są uzasadnione, bo polityka Unii prowadzi do upadku rolnictwa - zaznaczył.

 

Kaczyński stwierdził, że to jego ugrupowanie zablokowało napływ ukraińskich towarów do Polski.

 

- Myśmy im pozwolili (Ukraińcom - red.), w gruncie rzeczy, na przewóz produktów przez Polskę. Ale one, jakimś dziwnym trafem, trafiały nie dalej tylko do Polski. W kwietniu ubiegło roku ogłosiliśmy, że będziemy to blokować i to zrobiliśmy - powiedział prezes.

 

- Dziś władza jest pod tym względem niezdecydowana - zaznaczył Kaczyński.

 

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak w "Graffiti": Szymon Hołownia zachowuje się niczym kierownik sklepu z filmu Barei

 

- Jeżeli Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej to sprawy rolnictwa muszą być uregulowane. Gdyby była pełna swoboda eksportu towarów ukraińskich do Europy to rolnictwo w Polsce by upadło - przekazał były premier.

 

- W Ukrainie warunki produkcji są lepsze. Bo konkurencja jest niemożliwa. Ja o tym mówiłem - wyjaśnił prezes PiS. - Obecna władza jest tutaj zagubiona. Protesty te mają podstawy z punktu widzenia rolnika - powiedział prezes. 

Michał Blus / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie