Pościg i zniszczone radiowozy. 30-latek chciał się poczuć jak w grze komputerowej

Polska
Pościg i zniszczone radiowozy. 30-latek chciał się poczuć jak w grze komputerowej
KPP w Stalowej Woli
Kierujący zaczął uciekać ulicami miasta

30-letni kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Podczas pościgu mężczyzna popełnił wiele wykroczeń i uszkodził dwa radiowozy. Gdy został zatrzymany tłumaczył, że "chciał się poczuć jak w grze komputerowej".

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Policjanci z drogówki otrzymali informację o samochodzie marki Audi A4 jadącym pod prąd ulicą Komisji Edukacji Narodowej. 

 

ZOBACZ: Gubin: 15-latek staranował radiowóz. Okazało się, że kierował skradzionym busem

 

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierujący nie zatrzymał się, tylko przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

 

Informacja o uciekającym kierowcy trafiła do innych patroli, które przyłączyły się do obławy. 

Stalowa Wola. 30-latek uciekał przed policją

Podczas ucieczki ulicami Stalowej Woli, kierowca audi popełnił szereg wykroczeń i uszkodził dwa radiowozy. Policjanci zatrzymali go na skrzyżowaniu ul. Energetyków z ul. Wąską.

 

Jak się okazało 30-latek siedzący za kierownicą audi był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Została mu pobrana krew do badań na zawartość innych substancji zabronionych.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Nocny pościg za kierowcą. Podczas ucieczki potrącił policjantkę

 

"Mężczyzna tłumaczył, że uciekał, bo chciał sprawdzić, czy poczuje się tak samo, jak grając w gry komputerowe" - poinformowała policja. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzuty. 30-latkowi może grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

dk/mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie