Dramatyczny pościg na Podkarpaciu. Policjanci z obrażeniami trafili do szpitala

Polska
Dramatyczny pościg na Podkarpaciu. Policjanci z obrażeniami trafili do szpitala
krosno112.pl
Policyjny pościg został zakończony w Miejscu Piastowym na ul. Krośnieńskiej

Podkarpaccy policjanci wszczęli pościg za kobietą, która nie zatrzymała się do kontroli. Kierująca uciekała pomimo braku opony w jednym z przednich kół, oraz z 3-letnią córką na pokładzie. W wyniku podjętych działań ranni zostali dwaj funkcjonariusze.

Pościg rozpoczął się w miejscowości Rogi, gdzie kierująca alfą romeo nie zatrzymała się do kontroli. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie nakazujące zatrzymanie pojazdu, jednak kierująca je zignorowała. Wkrótce do pościgu dołączył także drugi radiowóz.

Krosno. Policjanci podjęli pościg za nieprzystosowanym do jazdy autem

Jak informuje portal krosno112.pl, kobieta uciekała pojazdem pomimo braku opony w jednym z przednich kół. Jej jazda była agresywna i nieprzewidywalna, ale udało jej się przejechać przez rondo w Miejscu Piastowym w kierunku Krosna. Auto zatrzymano dopiero po jego staranowaniu kilkaset metrów dalej - na ul. Krośnieńskiej. 

 

ZOBACZ: Warszawa: Pościg za kierowcą maserati. Uszkodził osiem pojazdów i zderzył się z radiowozem

 

Wówczas okazało się, że w samochodzie jest również 3-letnia córka kierującej. Policjanci wezwali na miejsce medyków, którzy przebadali dziecko. Dziewczynce nic się nie stało. Bez uszczerbku na zdrowiu ze zdarzenia wyszła również 36-letnia sprawczyni. Kobieta była trzeźwa, jednak w związku z jej dziwnym zachowaniem zostanie pobrana jej krew do badań.

 

W wyniku zablokowania dalszej jazdy alfy romeo rozbity został policyjny radiowóz, a policjanci znajdujący się w nim doznali obrażenia. Dwaj ranni funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala

 

ZOBACZ: Podlaskie. Wypadek podczas pościgu. Policjanci trafili do szpitala

 

Ruch na drodze krajowej DK28 jest zablokowany w obydwu kierunkach. W działaniach ratowniczych biorą udział: dwa ZRM SPPR Krosno, strażacy JRG Krosno i OSP KSRG Miejsce Piastowe oraz liczne patrole policji z KMP Krosno wraz z technikiem kryminalistyki. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie