Gubin: 15-latek staranował radiowóz. Okazało się, że kierował skradzionym busem

Polska
Gubin: 15-latek staranował radiowóz. Okazało się, że kierował skradzionym busem
Lubuska Policja

15-latek bez prawa jazdy kierował busem. Gdy doszło do zatrzymania przez policję w Gubinie, okazało się, że pojazd został ukradziony z Niemiec. Nastolatek spychał auta z drogi, wjeżdżał na zakazy, a nawet chodnik dla pieszych. Nie chciał też oddać się w ręce funkcjonariuszy i próbował staranować radiowozy.

15-latek kierował busem, którego po pościgu zatrzymała policja z Gubina (woj. lubuskie). Wcześniej przekraczał dozwoloną prędkość, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. 

 

ZOBACZ: Kunice. Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz, a w aucie przewoził naboje

 

Kierujący busem nie zatrzymał się do kontroli, dlatego policja ruszyli za nim za pościg.

Gubin: Pościg ulicami miasta. Kierowca wjeżdżał na chodniki

Kierowca wjechał pod zakaz na ulicę Rycerską, gdzie podjął ucieczkę jezdnią i chodnikiem. Podczas jazdy uderzył w bok oznakowanego radiowozu.  


Mężczyzna po zderzeniu nie zaprzestał ucieczki. Podczas niej taranował i spychał inne radiowozy. W końcu spróbował staranować kolejny patrol i utracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego wjechał na pobocze, uderzył w konar drzewa i przewrócił się na bok.

 

ZOBACZ: Warszawa: Pościg za kierowcą maserati. Uszkodził osiem pojazdów i zderzył się z radiowozem

 

Funkcjonariusze po wybiciu przedniej szyby wyciągnęli młodego, 15-letniego kierowcę. Jak wynika z komunikatu KPP w Krośnie Odrzańskim, chłopiec poza zadrapaniem na czole nie posiadał żadnych widocznych obrażeń. 

 

Bus wypadł z drogiLubuska Policja
Bus wypadł z drogi

 

Na miejsce wezwano jednak pogotowie ratunkowe i matkę chłopca, którzy w asyście policjanta pojechali do szpitala, gdzie pozostał na obserwację. 

15-letni pirat drogowy odpowie także za kradzież samochodu

"W toku czynności ustalono, że Volkswagen Crafter był wyposażony w tablice nieprzypisane do zatrzymanego samochodu i został skradziony tego samego dnia z terenu Niemiec, którego szacunkowa wartość wynosi 65 tysięcy złotych" - przekazała komisarz Justyna Kulka z lubuskiej policji. 

 

ZOBACZ: Szczecin. Radiowóz skradziony podczas interwencji. Sprawca został ujęty


15-latka przesłuchano. Odpowie za kradzież samochodu z włamaniem, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na funkcjonariuszy, używanie podrobionych tablic rejestracyjnych oraz szereg wykroczeń drogowych. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie