Meksyk. Tragiczne zderzenie autobusu i ciężarówki. Nie żyje 19 osób

Świat
Meksyk. Tragiczne zderzenie autobusu i ciężarówki. Nie żyje 19 osób
Reuters/Linea Directa Portal
Autobus zderzył się z ciężarówką

19 osób nie żyje, a kolejne 22 są ranne - to tragiczny bilans wypadku w północno-zachodnim Meksyku. Na autostradzie zderzyły się piętrowy autobus i ciężarówka - samochody całkowicie spłonęły, a wraz z nimi wielu pasażerów. Przyczyny zdarzenia bada lokalna policja.

Do wypadku doszło we wtorek rano czasu lokalnego na autostradzie w gminie Elota w stanie Sinaloa. Autobus z około 50 pasażerami jechał z miasta Guadalajara w zachodnim stanie Jalisco do Los Mochis w Sinaloa. W pewnym momencie doszło do czołowego zderzenia pojazdu z ciężarówką, a samochody szybko stanęły w płomieniach.

 

- Naliczono 19 martwych -  przekazała Sara Quinonez, prokurator generalny stanu Sinaloa w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, dodając. Jak dodała urzędnik, identyfikacja ofiar, ze względu na stopień zwęglenia ciał, zajmie służbom trochę czasu - donosi AFP.

 

22 podróżnych jest rannych. W mediach pojawiły się zdjęcia doszczętnie spalonego wraku autobusu.

Tragiczne wypadki drogowe w Meksyku

Śmiertelne wypadki na drogach są zmorą mieszkańców Meksyku. Powodem tragedii są najczęściej jazda ze zbyt dużą prędkości, złe warunki drogowe i zmęczenie kierowcy. 

 

W lipcu 2023 roku inny autobus zjechał z górskiej drogi i spadł do wąwozu w południowym stanie Oaxaca - zginęło wtedy 29 osób. W listopadzie wywrotka autokaru w południowo-wschodnim stanie Veracruz kosztowała życie 12 osób, a kilkudziesięciu pasażerów zostało rannych. 

 

ZOBACZ: Meksyk: Tragedia podczas uroczystości bożonarodzeniowej. Zginęło 12 osób

 

Ofiarą meksykańskich dróg często padają również migranci zmierzający do granicy z USA. W grudniu 2021 roku 56 osób pochodzących z krajów Ameryki Środkowej zginęło, gdy ciężarówka przemytnika przewróciła się w południowym stanie Chiapas. W październiku ubiegłego roku przewożący migrantów pojazd przewrócił się na autostradzie łączącej południowy stan Oaxaca z sąsiednim Puebla, w wyniku czego zginęło co najmniej 18 osób.

 

Działacze na rzecz bezpieczeństwa wezwali do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów, takich jak zakaz ciągnięcia przez ciężarówki dwóch przyczep towarowych.

 

Aleksandra Kozyra / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie