USA. Awaryjne lądowanie Airbusa. Pilotów ostrzegł system alarmowy

Świat
USA. Awaryjne lądowanie Airbusa. Pilotów ostrzegł system alarmowy
Zdjęcie ilustracyjne / David Zalubowski / AP
Awaryjne lądowanie boeinga podczas lotu z Saracosy do Chicago

Samolot amerykańskiego przewoźnika United Arilines miał dolecieć z Sarasoty do Chicago, jednak lot zakończył się tuż po starcie. Maszyna musiała awaryjnie lądować, kiedy w kokpicie nagle zaświeciła się kontrolka wskazująca, że drzwi samolotu są otwarte. 

Samolot United wystartował z międzynarodowego lotniska Sarasocie w środę 10 stycznia o 15:42. Planowo powinien przybyć do Chicago o 17:52, jednak tuż po starcie załoga Airbusa A319 napotkała na problem. Nagle zaświeciła się kontrolka wskazująca, że drzwi maszyny są otwarte. 

 

ZOBACZ: Fragment kadłuba oderwał się od samolotu Alaska Airlines. Nauczyciel znalazł go w swoim ogródku

 

Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Tampie, mieście na Florydzie położonym godzinę drogi samochodem od Sarasoty. Przewoźnik wskazuje, że system "wykrył nieprawidłowości", ale nie podano, czy drzwi rzeczywiście były otwarte, czy też był to tylko błąd systemu. 

 

Na pokładzie samolotu było 123 pasażerów i pięciu członków załogi. Po wylądowaniu na lotnisku w Tampie maszyna przeszła kontrolę techniczną. 

Kolejny groźny incydent samolotowy w USA

Jak przypomina "The New York Times" opisując incydent z udziałem samolotu przypomina, że linie United Airlines ma w swojej flocie Boeingi 737 Max 9. Jest to model samolotu, który miał ostatnio groźną usterkę.

 

Samolot był zmuszony do lądowania krótko po starcie z lotniska w Portland. Maszyna straciła w powietrzu część samolotu, w tym okno.

 

ZOBACZ: Algieria. Podróżował w podwoziu samolotu. Są pierwsze aresztowania

 

Urzędnicy federalni przekazali w niedzielę, że wszystkie samoloty Boeing 737 MAX 9 zostaną wyłączone z eksploatacji aż do momentu przeprowadzenia dokładnych przeglądów. 

 

Dzień wcześniej Federalna Administracja Lotnictwa nakazał inspekcję wszystkich 171 maszyn tego typu. Jak podaje agencja AP, wymagane inspekcje trwają od czterech do ośmiu godzin.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie