Donald Tusk zaprasza na wiec. "Nigdy nie zapomnimy tej tragicznej lekcji"

Polska
Donald Tusk zaprasza na wiec. "Nigdy nie zapomnimy tej tragicznej lekcji"
PAP/Paweł Supernak
Donald Tusk zaprasza na wiec w Gdańsku w piąta rocznicę śmierci Pawła Adamowicza

W najbliższą sobotę 13 stycznia o godz. 19:00 w Gdańsku odbędzie się wiec. "Pokażmy, że nie zapomnieliśmy tej tragicznej lekcji" - zaapelował Donald Tusk, nawiązując do piątej rocznicy śmierci Pawła Adamowicza.

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosił do uczestnictwa w wiecu, który odbędzie się w najbliższą sobotę.
"Spotykamy się 13 stycznia w Gdańsku, w piątą rocznicę zamachu na Pawła Adamowicza. Pokażmy, że nie zapomnieliśmy tej tragicznej lekcji. Nie pozwolimy, aby kłamstwo i nienawiść znów zatryumfowały. Sobota, Targ Węglowy, 19.00" – napisał premier na portalu X.

 

Wydarzenie premier polskiego rządu zapowiedział już kilka dni temu. - Chcielibyśmy, by 13 stycznia cała Polska na nowo uwierzyła, że media publiczne mogą być od informowania, a nie od zaszczuwania ludzi - powiedział 3 stycznia. Zapowiedział wówczas, że weźmie udział w obchodach 5. rocznicy tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Gdańsk. Donald Tusk zaprasza na wiec. "Nigdy nie zapomnimy tej tragicznej lekcji"

Wydarzenie zostało również zapowiedziane na oficjalnym portalu miasta Gdańsk. Wiec odbędzie się przy tablicy upamiętniającej zamordowanego Pawła Adamowicza, nieopodal Złotej Bramy. 

 

Paweł Adamowicz został zaatakowany na oczach tysięcy ludzi wieczorem 13 stycznia 2019 r. Do tragedii doszło na scenie na Targu Węglowym w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

ZOBACZ: Zabójstwo Pawła Adamowicza. Wyrok w sprawie organizacji finału WOŚP

 

Do stojącego na scenie Adamowicza podbiegł 27-letni wówczas mężczyzna, po czym zadał kilka ciosów nożem. Prezydent Gdańska został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

 

ZOBACZ: Prokuratura skierowała apelację od uniewinniającego wyroku wobec posłanki do PE Magdaleny Adamowicz

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie