Zmiany w TVP. Oświadczenie Michała Adamczyka. "Obiecuję ukarać winnych łamania prawa"

Polska
Zmiany w TVP. Oświadczenie Michała Adamczyka. "Obiecuję ukarać winnych łamania prawa"
Polsat News/X/TVP Info
Oświadczenie Michała Adamczyka

Członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka, przekazała w mediach społecznościowych, że Rada wybrała Michała Adamczyka na stanowisko prezesem TVP. W nocy opublikowano jego oświadczenie. - Obiecuję, że uczynię wszystko, by jak najszybciej przywrócić w spółce ład prawny i korporacyjny, ukarać winnych łamania prawa - podkreślił Adamczyk.

Posłanka PiS Joanna Lichocka przekazała do publicznej wiadomości informację, że Rada Mediów Narodowych powołał Michała Adamczyka na prezesa TVP. "Jego głównym zadaniem jest przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki. Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa" - napisała na swoim profilu na X. 

 

ZOBACZ: Działania odwołanej Rady Nadzorczej TVP. Minister Bartłomiej Sienkiewicz: Są nieważne


W środę w nocy na tej samej platformie, TVP Info udostępniło oświadczenie nowego prezesa. - Obejmując funkcję prezesa zarządu TVP obiecuję, że uczynię wszystko, by jak najszybciej przywrócić w spółce ład prawny i korporacyjny, ukarać winnych łamania prawa, wznowić działanie wszystkich anten" - przekazał Michał Adamczyk w nagraniu. 


- Przypominam, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem zarządy mediów publicznych powołuje Rada Mediów Narodowych. Zgodnie z ustawą jest to jej wyłączna kompetencja. Ten stan potwierdzają wszyscy prawnicy, którzy wypowiadają się z wolą respektowania porządku prawnego - mówił.  

Michał Adamczyk wybrany prezesem TVP. Mówił o "bezprawnych" szkodach

Nowy prezes TVP dodał, że osoby, które dotychczas określali się prezesami mediów publicznych, jednak zostali powołani przez inny niż RMN organ, działali "bezprawnie".  

 

ZOBACZ: List Macieja Łopińskiego ws. zmian w TVP. Jest odpowiedź


- Z dużym smutkiem przyjmuję ogromne straty spowodowane przez bezprawne działania polityków powołanego 13 grudnia rządu i sprzyjających mu mediów konkurencyjnych, którzy działając bezprawnie wyrządzili spółce ogromne, trudne dziś do oszacowania szkody - stwierdził. 


Wyłączenie sygnału TVP Info i zmiany wprowadzone w ramówce porównał do "działań komunistów 42 lata temu podczas stanu wojennego". 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie