Rada Mediów Narodowych zgłosiła nowego "prezesa" TVP. To Michał Adamczyk

Polska
Rada Mediów Narodowych zgłosiła nowego "prezesa" TVP. To Michał Adamczyk
Polsat News
Rada Mediów Narodowych zgłosiła nowego "prezesa" TVP. To Michał Adamczyk

Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP - napisała członkini RMN i posłanka PiS Joanna Lichocka w serwisie X. "Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa" - dodała.

Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP - napisała Joanna Lichocka w serwisie X.

Adamczyk "prezesem" TVP. Rada nie była zgodna 

Dodała, że jego głównym zadaniem jest "przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki". "Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa" - kontynuowała posłanka PiS.

 

Joanna Lichocka jest członkiem RMN. W składzie są również: Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz, Robert Kwiatkowski i Marek Rutka.

 

Rada Mediów Narodowych wskazała Adamczyka stosunkiem 3:2. Przeciw kandydaturze byli Marek Rutka oraz Robert Kwiatkowski, z kolei wszyscy członkowie wybrani przez PiS głosowali "za" - dowiedziała się Interia.

Przeszłość Michała Adamczyka 

Michał Adamczyk od 25 kwietnia do 21 grudnia 2023 był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z anteny TVP zniknął we wrześniu, po doniesieniach mediów. Twierdzono w nich, że mężczyzna miał dopuścić się pobicia oraz stosowania gróźb pozbawienia życia wobec byłej partnerki. Był wówczas żonaty.

 

ZOBACZ: Protest pod TVP. Były premier mówił o "pełzającym zamachu stanu"

 

Obecnie Adamczyk bierze udział w protestach przed siedzibą TVP. Stało się to po odwołaniu rad nadzorczych i prezesów spółek telewizji publicznej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. 

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie